Daha Kilolu Gösteren Elbiseler

Fotoğrafta durduğu gibi insanlarda durmayan kıyafetler vardır. Bunlardan biri de bu yıl moda listelerinde gösterilen şirin elbiselerdir.

Peki olduğumuzdan daha iri gösteren elbiseler hangileridir?

Bazen aslında en iddialı elbiseler her zaman en çok kusurları olan elbiselerdir.

Bunların başında neler geliyor?

Balon kol: Balon kollu elbiseler sadece oyuncak plastik bebeklere ve 34 beden kadınlara yakışmaktadır. Balon kollu elbiselere bu sıralar instagramdaki butiklerde bol bol karşımıza çıkıyor almadan önce bir kez daha düşünün derim. Fotoğraflarınızda kollarınızın olduğundan daha iri görünmemesi için bu tip balon kollu elbiseleri satın almadan önce denemekte fayda vardır.

Fırfırlı Elbiseler / Fırfırlı Bluz/ Tunikler:Fırfırlar ve fırfırlı modeller genelde şirin ve sempatik göründüğü için tercih edilmektedir. Uçuş uçuş ve havalı bir görünüm sergilediği düşünülen fırfırlı modeller sanıldığı kadar masum değildir. Fırfırlı yakalar, fırfırlı etekler, fırfırlı kollar kişiyi olduğundan daha kabarık yani daha kalın ve hacimli gösterirler. Eğer zarif ve ince bir görünüm istiyorsanız fırfırlı kıyafetleri alırken bir kez daha düşünmelisiniz.

Vatkalı Elbiseler ve Vatkalı Gömlekler: Vatka yıllar içinde kendini tekrarlıyor bir şekilde moda dünyasında dört ayağının üzerine düşerek her zaman yerini koruyor. İki yıldır da vatka modası var. Evet, pek çok marka geçtiğimiz yıl ve bu yıl vatkalı elbiseleri, gömlekleri, hatta tişörtleri kullandı. Hatta vatkalı kıyafetler havalı kabul edildiğinden çok satanlara da girmeyi başardı. Ama vatkalar erkeksi ve sert bir görünüm sunarken kişiyi daha kilolu ve iri gösterebilmektedir.

Kat kat kumaşlı kesimler: Katlı elbiseler vitrinde ve dergi fotoğraflarında güzel dururken her giyenin üzerinde aynı görüntüyü vermeyebilir. Bu tip elbiseleri denemeden almamak gerekiyor. İri kat kesimler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir.

İri desenler: Eğer iri desenli bir elbise almışsanız bunu iki defa düşünmelisiniz. Örneğin bir elbisenin kumaşında kocaman ayçiçeği desenleri varsa kişiyi göbekli ya da iri gösterebilir. İri ve iddialı desenler şekiller insanı olduğundan daha kilolu gösterirken daha kısa da gösterebilir. İri desenli elbise modellerini de satın almadan önce denemekte fayda vardır. Aksi taktirde dolabınız giymediğiniz etiketli elbiselerle işgal olabilir.

Çok Renkli İri Ekoseler: Çok renkli iri ekose desenler söz konusu üst giyim ya da elbise ise kişiyi enine daha iri ve kaba gösterebilir.

Desenli Çoraplar: Elbisenizin altına giydiğiniz çoraplar ne kadar sade ve zarif olursa o kadar düz bir görünüm ortaya çıkar. Garip desenleri olan çoraplar rüküş ve kilolu bir görünüme sebebiyet verebilirler.

Ne Yapmak Gerekiyor?

Kıyafetlerin satın alınmadan önce mutlaka normal bir boy aynasında denenmesi

Kişinin bedenini ve ölçülerini iyi tanıması

Kiloya ve yaşa göre modellerin tercih edilmesi

Kıyafetlerin reklam fotoğraflarda durduğu gibi durmadığının farkına varılması

Planlı ve uyumlu kombinlerin tercih edilmesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferah Alpir
Ferah Alpir - 1 ay Önce

Çok teşekkürler yazılarınızı takipteyiz eskiye dönüş var modada yeni üretmek bu zamanda daha mı zor

Nergis
Nergis - 1 ay Önce

Balon kol gerçekten toplu iri gösteriyor

Kardelen
Kardelen - 1 ay Önce

Elbiselerde fır fır her zaman daha kilolu gösterir

Ferah
Ferah - 1 ay Önce

Gerçekten alırken bu detaylar önemli sadece beğendim deyip giyinmekle olmuyor

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27