70 öğrenci müzik eğitimi alıyor

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, yüz yüze eğitim çalışmalarına başladı. Öğrenciler, müzik eğitimlerine pandemi tedbirleri eşliğinde devam ediyor.

70 öğrenci müzik eğitimi alıyor

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın öncülüğünde 2015 yılında hayata geçirilen Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’nın, Yaşam Köyü’nde faaliyete açılan merkezinde, yüz yüze eğitimler başladı.

Çocuklar online eğitimlerin ardından yüz yüze çalışmalara başlarken, merkezde koronavirüs tedbirleri de aksatılmıyor. Uzman müzik eğitmenleri eşliğinde yüz yüze eğitimlere katılan çocuklar müzik bilgilerini genişletirken enstrüman çalmayı da öğreniyor. Orkestrada öğrenciler, 7-17 yaş arası tüm çocuklardan herhangi bir ücret almadan, yetenek sınavından geçirmeden, herhangi bir ön eğitim aramadan belirlenirken; karşılıklı saygı, anlayış, farklılıkları kabullenme gibi kavramların kazandırılması hedefleniyor. Kurulduğu günden bu yana giderek büyüyen ve birbirinden başarılı konserlere imza atan orkestra, müziğin önemli isimleri ile de aynı sahneyi paylaşma gururunu yaşadı.

70 öğrenci katılıyor

Yaşam Köyü Çocuk Senfoni Orkestrası’nda 70 öğrenci müzik eğitimi alıyor. Başlangıç seviyesi keman ve solfej eğitimleri sürerken daha sonra viyolonsel ve kontrbas çalışmalarına geçilecek. Senfoni bünyesinde müzik ile tanışan ve orkestrada yer alan öğrenciler de memnuniyetini ifade ederek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkürlerini iletiyor.

“Türkiye’ye örnek oluyorlar”

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da elde ettiği başarılar ile birçok ödüle de layık görülen İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası hakkında, “Kentte fiziki alanlar, yeşil alanlar, rutin belediyecilik hizmetleri gibi çalışmalar temel görevlerimiz. Öte yandan esas olan ise şehri dolduran sosyal, sanat, spor ve sağlık projeleridir. İki Elin Sesi Var projemizde de süreç çok başarılı geçti; çocuklarımız çok sayıda konser verdi. Artık müzik sayesinde bir araya gelen büyük bir aileyiz ve çocuklarımızın başarısı bizleri çok memnun ediyor. İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası ile önemli ödüller aldık. Daha çok ödüller alacaklarına inanıyorum. En büyük ödülleri ise Türkiye’ye çağdaşlığın nasıl olduğunu anlatıyorlar. Bir çocuk neler yapabilir, bunu anlatıyorlar. Dayanışma, birlikte olma, sosyalleşme, paylaşma… Her anlamda Türkiye’ye örnek oluyorlar. Pandemi dolayısıyla yüz yüze eğitimlere tedbirler eşliğinde geçildi. Tüm öğrencilerimize müzik ve başarı dolu bir dönem diliyorum” sözlerini kullandı.

Orkestrada eğitim alan çocuklar, uzman müzik eğitmenleri eşliğinde müzik yapmayı ve enstrüman çalmayı öğrenecek ve konserler de dahil olmak üzere pek çok etkinliğe katılacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27