Anıt ağaç için 187 bin lira harcandı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Hamamyolu Caddesinde bulunan Anıt ağaç için 187 bin lira harcandığını açıkladı. Kurt ayrıca “ Ecdadımıza saygıyı biz laf ile yapmıyoruz. 2 milyon da olsa bu ağacı korumak ve yaşatmak bizim görevimizdir” dedi.

Anıt ağaç için 187 bin lira harcandı

Konu ile ilgili konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Anıt ağaç için 273 bin lira harcamak yerine cenaze aracı alsaydınız şeklinde bir yorumda bulunuldu. Anıt ağaç Hamamyolunda bulunan tarihi bir ağaçtır. 210 yıla yakın bir yaşı olan, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'nun kararı ile korunması gereken bir ağaçtır. Ecdadımıza saygıyı biz laf ile yapmıyoruz. Atalarımızın yetiştirdiği bu ağacı korumak, kollamak ve ayakta tutmak Odunpazarı Belediyesinin görevidir. Bu görevimizi yerine getirdik. 

273 bin lira ifadesi doğru olmayıp, o ağacın korunması için 187 bin lira harcanmıştır. Çünkü oraya bir peyzaj çalışması yapılmıştır. Çünkü oraya statik bir proje hazırlanmıştır.  Ağacın taşıyacağı yükü kaldırabilmesi için bunların yapılması gerekiyordu. 2 milyon da olsa bu ağacı korumak ve yaşatmak bizim görevimizdir. Ağacımızı da koruruz, asfaltları da yaparız, cenaze aracı da alırız. Lazım olan her şeyi alırız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27