banner1

Balmum Müzesi'ne yoğun ilgi

Eskişehir’e gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde tatil yoğunluğu yaşandı. Havaların soğumaya başlamasına rağmen geçtiğimiz yıla oranla bu dönemde ziyaretçi sayısı okulların da tatil olması sebebiyle 2 katına çıktı. Müzeyi son 10 günlük süreçte 25 bin misafir ziyaret etti.

Balmum Müzesi'ne yoğun ilgi
banner14
banner60

Türkiye’de müzecilik alanında önemli çalışmalar gerçekleştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu müzeler büyük ilgi görmeye devam ediyor. Tüm geliri engelli ve kız çocukları için harcanan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi de okulların tatil olması sebebiyle 10 günlük süreçte ziyaretçi akınına uğradı. Son 10 günlük süreçte 25 bin misafir ağırladıklarını ifade eden Başkan Büyükerşen, bu durumdan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Büyükerşen “Yaz aylarında şehrimize Türkiye’nin dört bir yanından turlar düzenleniyor. Bu yoğunluğa alıştık. Lakin artık kış mevsiminde de bu yoğunluğu görüyoruz. Okulların da tatil olması sebebiyle Balmumu Müzemiz 10 günde 25 bin ziyaretçi ağırladı. Özellikle hafta sonlarında müzemizin önünde uzun kuyruklar oluştu. Şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlerin bu kente katma değer kattığına inanıyorum. Otel sahibi dostlarımızdan otellerde özellikle hafta sonlarında yer olmadığını duyuyoruz. Esnaf kazanıyor, şehir kazanıyor. Bu da bizleri mutlu ediyor” dedi. 


Şehri gezmek için gelen vatandaşlar ise Eskişehir’de gerçekleştirilen çalışmaları hayranlıkla takip ettiklerini ifade ederek, Başkan Büyükerşen’in vizyonuyla hayata geçen tematik parkların ve müzecilik çalışmalarının diğer şehirlere de örnek olması gerektiğini belirttiler. 
 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27