Bebekler bu merkezi çok seviyor

Eskişehir de iki girişimci anne bebekler için SPA Merkezi açtı. Bebeklerin kemik ve iskelet sisteminin gelişimi ve gaz problemlerinin çözümü açısından faydalı uygulamaların bulunduğu merkezde bebekler hem sağlıklı hem de keyifli anlar yaşıyorlar.

Bebekler bu merkezi çok seviyor

Eskişehir'de çocuklar için hizmete giren  SPA Merkezi ebeveynlerden büyük ilgi gördü. Bebek SPA ve Teknikleri Hidroterapi alanında eğitim sahibi olan girişimci iki anne olarak Hülya Yetim ve Aslı Yıldız Özçiftci açılan SPA Merkezi'nde çocuklar SPA havuzunda keyifli anlar geçirirken, ebeveynleri de çocuklarının kemik ve iskelet yapılarının gelişimi ve gaz problemlerine de yararlı olduğu belirtilen bu uygulamayı ilgiyle takip ediyorlar.

HİDROTERAPİ İLE GAZ BİRİKİMİ SONA ERİYOR

SPA Merkezi İşletmecilerinden Hülya Yetim, merkezdeki uygulamaları ve çocuklara yararlarını anlattı. "Bebek SPA ve Teknikleri, Hidroterapi ve Çocuk Gelişimi Psikolojisi alanında eğitimlerim var. Bu sektör öncelikle Avustralya'da, Uzakdoğu'da ve Amerika'da başlatılan ve çok sevilen, faydası görülen bir sektör olduğu için yavaş yavaş Türkiye'ye geldi. Daha sonra Eskişehir'de bu alanda hizmet vermeye başladık. Bebek SPA'nın bebeklere bir çok yararı var. Öncelikle gaz problemi olan bebeklerin gaz sancılarını rahatlatıp biriken gazını çıkartıyoruz. Hidroterapi denilen sistemle jakuzinin altından çıkan su kabarcıkları bebeğin hareket ederek biriken gazını çıkarmasını sağlıyor" dedi.

BÜYÜME SANCILARINDAN, DİŞ ÇIKARMA AĞRILARINA KADAR BİRÇOK SORUNUN ÇÖZÜMÜ

SPA uygulamasının büyüme sancılarından, diş çıkarma ağrılarına kadar geniş yelpazede sorunlara çözüm olduğunu ifade ederek, "Daha sonra bebeğin büyüme sancıları denilen sancılarına yardımcı oluyor. Diş çıkarma dönemi ağrılarına çok iyi geliyor. Kısacası bebekleri rahatlatıyor ve anne bebek aktivitesi olarak güzel bir vakit geçiriyorlar burada. Her bebeğe özel hizmet veriyoruz. Önce bebeğimiz durgun suda 5 - 10 dakika kalarak suya alışması sağlanıyor. Güvenlikli Boyun simidi takıyoruz bebeğimize. Daha sonra hidroterapi dediğimiz sistem devreye giriyor. Bebeğimize su masajı yapılıyor. Bu şekilde de 30 dakika kadar su da kalıyor bebeğimiz. Toplamda 40 dakikada bebeğimiz rahatlıyor. Kas ve iskelet sistemi gelişiyor. Anne veya babası kahvelerini içerek keyif yapıyorlar ve bebeklerini izliyorlar. Daha sonra SPA'dan çıkardığımız bebeğimize uzmanımız tarafından bebek masajı yapılıyor. Bebek masajı da her bebeğe özel olarak yapılan bir uygulama. Kolik Bebek ise kolik masajı yapılıyor. Normal bir gaz sorunu olmayan bir bebekse normal bebek masajı yapılıyor. Masaj uygulamamız da 10 15 dakika kadar sürüyor. Masaj bebeğimizi rahatlatıyor. Daha güzel ve mutlu uyumasını sağlıyor. Uykuya daha kolay geçişi oluyor. Son olarak da ailemizi hatıra köşesine alıp bebeğimizin ailesi ile ve tek olarak hatıra fotoğraflarını çektiriyoruz. oyun aktivite odamızda fotoğraflarını çektikten sonra seansımız tamamlanmış oluyor" diye konuştu.

GİRİŞİMCİ ANNELER HÜLYA YETİM VE ASLI YILDIZ ÖZÇİFTCİ: "AYAK MASAJI DİŞ ETLERİNE UYARI GÖNDERİYOR"

Bebek SPA ve Teknikleri, Hidroterapi ve Çocuk Gelişimi Psikolojisi Eğitimi Alan İki annemiz  SPA havuzundan sonra bebeklere yapılan masaj hakkında da bilgi verdi. "Bebek masajı her bebeğin ayına ve sorunlarına göre değişebiliyor. Kolik bebeklerde kolik bebek masajı uyguluyoruz. Normal bebeklerde ise klasik bebek masajı uyguluyoruz. Önce ayaklarından başlıyorum. Ayak altında bütün vücuda giden ve bebeği çok rahatlatan uyaranlar bulunuyor. Ayakaltından başlayıp önce parmak uçlarına doğru gidiyoruz. Ayak parmak uçları özellikle bebeğin diş çıkarma zamanlarında diş etlerine uyarı gönderdiği için çok rahatlamasını sağlıyor. Daha sonra yukarılara doğru çıkarak bebeğin gerekli olan bölgelerine masajla dokunuşlar yaparak bebeğin rahatlamasını ve daha rahat uyku uyumasını sağlıyorum. Bebeklerin özellikle karın bölgesinde çok fazla gazı birikebilir. Bazı noktalara dokunarak bebeğin biriken gazını çıkarmasını sağlıyoruz. Ailelerimize de bunları gösteriyoruz ki evde de bebeklerine aynısını yaparak rahatlamalarını sağlasınlar diye" dedi. 
 İki anne olarak açtığımız işletmemizde Bebeklerimize ve onlar için her zaman en iyisini düşünen sevgili ailelerimize bebek kokulu merkezimizden davet ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27