Boyalı Parmaklar Resim Sergisi açıldı

Çocukların yaratıcılığının gücünü ortaya koyan Boyalı Parmaklar Sergisi, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütün, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Nuray Akçasoy’unaçılışını yaptığı sergiye çok sayıda sanatsever katıldı.

Boyalı Parmaklar Resim Sergisi açıldı

Çocukların içlerindeki yeteneği keşfederek büyük bir coşku ile resim yaptıklarını belirten Boyalı Parmaklar Eğitmeni ve Sergi Küratörü Sema Şirvan, “Bu sergide Eskişehirimizi, kültürümüzü, yaşantımızı özgün eserlerle ve JoanMiro, Paul Klee, Hülya Özdemir gibi ressamların eserlerinden ilham alarak tuval üzerine akrilik boya ile yaptığımız 350 eseri sanatseverlerle buluşturduk. Sergimizi Eskişehir’in tüm çocuklarına ithaf etmekten gurur duyuyorum” dedi.
Sergi açılışında konuşan Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütün, “Bizim çocuklarımızın gönüllü olarak eğitimlerini üstlenen Sema Hanım’ı ve kursa katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Büyükşehir Belediyemize bu imkanları sağladığı için teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açılan Boyalı Parmaklar Resim Sergisi 28 Nisan 2019 Pazar gününe kadar gezilebilecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27