Bu konseri 30 bin kişi izledi

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden ayrı kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 10 Kasım’da Atatürk’ün anısına Facebook ve Youtube üzerinden yayınlanan muhteşem bir konserle sanatseverlerle internet ortamında buluştu.

Bu konseri 30 bin kişi izledi
banner14
banner60

Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ve pandemi sürecinde açık alanlarda sanatseverlere konserler veren Senfoni Orkestrası, Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. yılında sosyal medyada yayınlanan özel bir konserle binlerce kişiye ulaştı.

Murat Atak’ın renkli sunumuyla gerçekleşen konserde Orkestra Şefi Rengim Gökmen eser aralarında ‘Atatürk ve Sanat’ üzerine Murat Atak ile kısa sohbetler gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de uzaktan bağlantı yoluyla katıldığı yayında Büyükerşen “Büyükşehir Belediyesi olarak her 10 Kasım’da sivil toplum kuruluşları ile birlikte Atamızı birbirinden özel programlarla anarken, bu yıl maalesef pandemi buna engel oldu. Ancak düşündük ki bu özel günde Senfoni Orkestramızı sosyal medya üzerinden sanatseverler ile buluşturabiliriz. O’nun izinden giden gençlerin oluşturduğu, gurur kaynağımız Senfoni Orkestramızın yine muhteşem bir performans sergileyeceğine inanıyorum. Atatürk’ün çağdaş sanatlara verdiği değeri biliyor ve bu çerçevede Eskişehir’de vatandaşlarımızın sanat ile iç içe yaşayabilmeleri için etkinlikler düzenliyoruz.

Pandemi buna engel olsa da sağlıklı günlerde salonlarda birbirinden özel etkinliklerde buluşmaya devam edeceğiz” diyerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla andığını ifade etti.

Rengim Gökmen ve Senfoni Orkestrası’nın başarılı performansını sosyal medya üzerinden 30 bine yakın kişi izledi.
 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27