banner1

Büyükerşen’den Yeni Zelanda'ya mesaj!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Yeni Zelanda’da yaşanan olay sonrası gösterdiği tavır ve insani tutum ile herkesin takdirini kazanan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’e bir mesaj yazarak teşekkür etti.

Büyükerşen’den Yeni Zelanda'ya mesaj!
banner14
banner60

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde yaşanan ve 50 kişinin katledildiği cami saldırısı sonrası yaptığı açıklamalar ile herkesin takdirini kazanan Yeni Zelanda Başbakanı Sayın Jacinda Ardern’e bir teşekkür de Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’den geldi. Başkan Büyükerşen mesajında;
 

“Saygıdeğer Hanımefendi,
Ülkenizdeki iki camiye karşı yapılan elim saldırı sonrasında sergilediğiniz liderliği derin bir saygı içinde izliyorum. 
Dindaşlarımıza reva görülenlerden duyduğumuz derin acıya katlanma gücünü, sizin ve vatandaşlarınızın sergilediği zarif ama kararlı bir duygudaşlık sayesinde bulduk. 


İnsanlığın bu çalkantılı döneminde size ve sizin gibi liderlere her zamankinden çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum” diyerek Ardern’e insanlığa hizmetlerle dolu, başarılı bir kariyer dileğinde bulundu.  


Yılmaz Büyükerşen, Yeni Zelanda’da yaşanan elim olaydan ve benzerlerinden sonra sadece saldırganları lanetlemenin başka saldırganları da heveslendirdiğine dikkat çekerek, “Liderlerce yapılması gereken sadece saldırganları lanetlemek ve kurbanlar için ağıt yakmak değil, saldırılar karşısında insanlık değerlerinden başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan direnç gösterenlere sahip çıkmak, onları ön plana çıkarmaktır” dedi. 


    Büyükerşen sözlerine şöyle devam etti: “Gerek Sayın Ardern ve gerekse çok sayıda Yeni Zelanda vatandaşı, düzenlenen kalleş saldırı sonrasında, insanlığın geleceği adına yüreğimizi ferahlatan tepkilerini, tereddüt etmeden ortaya koydular. Kendilerine ve dünyanın dört bir yanında acımızı paylaşan sayısız insana müteşekkiriz. Şükran duygumuzu görünür kılabilirsek, başkalarının da benzer olaylar karşısında benzer bir hassasiyet sergilemesini teşvik etmiş oluruz. Terör, görünen o ki, sürecek. Teröristlerin reklamı yerine, terörü lanetleyenlerin reklamını yapmak bence en önemli güvence kaynağımız ve en önemli önceliğimiz olmalıdır. Dünyanın bütün toplumlarında, iyi insanların çok olduğuna inanıyorum. Onların ve iyiliklerinin kıymetini bildiğimizi göstermemiz gerekir diye düşünüyorum” dedi. 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27

sanalbasin.com üyesidir