Emniyetten dev uyuşturucu operasyonu

Karaman, Konya ve Eskişehir’de, 550 polisin katılımıyla düzenlenen dev uyuşturucu operasyonuna dair ayrıntılar ortaya çıktı. En dikkat çekeni; 'Ana' lakaplı şebeke lideri, uyuşturucuyla mücadele veren bir anne gibi yazı dizisi yayınlatmış.

Emniyetten dev uyuşturucu operasyonu

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında cumartesi günü özel harekat ekipleri eşliğinde, 550 polisin katıldığı uyuşturucu operasyonu düzenlenmişti. Karaman, Konya ve Eskişehir'de eş zamanlı düzenlenen operasyonda 10'u kadın 41 kişi gözaltına alınmıştı.

AYRINTILAR ORTAYA ÇIKTI

Şüphelilerden 4'ü yapılan sorgulamanın ardından bugün adliyeye sevk edilirken, operasyonun ayrıntıları da ortaya çıktı. 

'ANA' LAKAPLI LİDER, 'DAYI' LAKAPLI YARDIMCI

Suç örgütünün liderliğini çevresinde 'Ana' lakabıyla tanınan Aslı Dudu D'nin yaptığı, 'Dayı' lakabıyla tanınan kardeşi Yunus D'nin de kendisinin yardımcısı olduğu iddia edildi. Örgütün, uyuşturucu ticareti yaptığı ve uyuşturucu kullanmaya yer temin ettiği, küçük yaşta çocukları uyuşturucuya alıştırdığı, özellikle kızların mahrem görüntülerini gizli kamerayla çekerek, tehdit ve şantajla şebeke adına uyuşturucu sattırıp fuhuş yaptırdıkları öne sürüldü. 

ÖRGÜTTEN ÇIKMAK İSTEYENLERİ ALIKOYUP, DÖVÜYORLARMIŞ

Aynı zamanda kaçak silah ticareti de yaptığı iddia edilen şebekenin, çok sayıda iş yeri ve ev kurşunladığı, silahlı yaralama olaylarına karıştığı, örgütten ayrılmak isteyenleri alıkoyarak dövüp işkence yaptıkları belirtildi. Adreslerde yapılan aramada 5 tabanca, 5 tüfek, 7 bıçak, 102 mermi, 23 kartuş, 450 uyuşturucu hap, 25 gram esrar, 13 gram metamfetamin, çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.  

İNTERNET SİTESİ ÇALIŞANI İLE ANLAŞIP, YAZI YAZDIRDIĞI İDDİASI

Suç örgütünün 'Ana' lakaplı kadın lideri Aslı Dudu D'nin kamuoyunda kendilerini iyi göstermek için yerel bir internet haber sitesinde çalışan C.Ç. ile iş birliği yapıp yazı yazdırdığı ortaya çıktı. C.Ç. de düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. 

Aslı Dudu D, yazdırdığı yazıda 16 yaşında evlendiğini, eşinden şiddet gördüğünü, çocuk yaştayken bir oğlunun olduğunu, eşinin kıskançlığından çocuğuna bile dokundurmadığını sonra eşinden boşandığını anlattı. İkinci evliliğinden ikinci bir oğlunun daha olduğunu, bir süre sonra bu evliğini sonlandırdığını ifade eden Aslı Dudu D’nin, oğullarından birinin uyuşturucu kullanmayla başladığını ve oğlunu kurtarmak içinde mücadele ettiğini, yazılarına ise koronavirüse yakalandığı için ara verdiğini belirttiği yer aldı.

OĞLU, SİLAHLA YARALAMA SUÇUNDAN TUTUKLANMIŞ

Aslı Dudu D'nin 'uyuşturucu ticareti yapmak ' suçundan poliste kaydı olan oğlu Gökhan D'nin yaklaşık 2,5 ay önce 'silahla adam yaralama' suçundan tutuklandığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27