banner1

Eskişehir bir sanat şehridir

Sanata ve sanatçıya büyük destek veren Büyükşehir Belediyesi, iki önemli ressam Gülseren Südor ve Teoman Südor’u Eskişehir’de ağırladı. Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açılışı gerçekleşen sergiye Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte onur konuğu olarak Linz Belediye Başkanı Klaus Luger de katıldı. 

Eskişehir bir sanat şehridir
banner14
banner60

Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesi’nde yetişen ve açtıkları 70’e yakın sergi ile Türkiye’nin önemli ressamlarından biri olan Gülseren Südor ve Teoman Südor, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile Eskişehirli sanatseverler ile buluştu. Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açılışı gerçekleşen sergiye Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte onur konuğu olarak kardeş şehir Linz’in Belediye Başkanı Klaus Luger de katıldı. Sergi açılışında konuşan ressam Gülseren Südor, serginin 50. evlilik yıl dönümlerine denk gelmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Südor “31 yıl evvel de bu şehirde bir sergi açmıştık. Bana o zamanlar Eskişehir’in bugünkü haline geleceğini söyleseler inanmazdım. Başkan Büyükerşen’in vizyonuyla her geldiğimizde bu şehrin farklı bir güzelliğini keşfediyoruz. Bir İstanbullu olarak gönlüm istiyor ki bizim şehrimiz de böyle olsun. Eskişehirliler kentleriyle ve Yılmaz Büyükerşen ile ne kadar övünseler azdır” dedi. 

Gülseren Südor ve Teoman Südor’un Türkiye’nin en önemli ressamlarından biri olduğunu belirten Başkan Büyükerşen ise konuşmasında “Yılın 365 günü sanat ile temas halinde olan bir kent olan şehrimizde vatandaşlarımızın sanata gösterdiği değerin çok kıymetli olduğuna inanıyorum. Müzeleri, galerileri, tiyatroları, senfoni orkestraları, operaları ile gerçekten kültür sanat anlamında Türkiye’nin önemli kentlerinden biri olduk. Bugün de Gülseren Südor ve Teoman Südor’un birbirinden güzel eserlerini gezme fırsatı yakalamış oluyoruz. Ben iki hocamıza da emekleri dolayısıyla tüm hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. 
Sergi 25 Ekim tarihine kadar Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek. 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 11:48
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27

sanalbasin.com üyesidir