banner1

Eskişehirliler Ata'sının huzurunda

Eskişehirliler Atatürk’ün vefatının 81. yıl dönümü vesilesiyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği organizasyon ile Ankara’ya akın etti. Bu sene Anıtkabir etkinliğini ilçelerdeki vatandaşlar için düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, Seyitgazi, Mahmudiye, Han, Alpu ve Mihalıççık'tan yüzlerce vatandaşı Ata'nın huzuruna taşıdı.

Eskişehirliler Ata'sının huzurunda
banner14
banner60

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, Anıtkabir ziyaretine katılan Eskişehirliler, Atatürk’ü 81. ölüm yıl dönümünün hemen ertesi haftası ebedi istirahatgahında saygıyla anmanın gururunu yaşadılar. Her 10 Kasım haftasında binlerce Eskişehirliyi Ata'sına götüren Büyükşehir Belediyesi, bu yıl etkinliği ilçelerdeki vatandaşlar için düzenledi. Seyitgazi, Mahmudiye, Han, Alpu ve Mihalıççık'tan yüzlerce vatandaş, ilçelerinden kalkan otobüslerle Ata'sına akın etti. Anıtkabir Müzesi’ni gezen Eskişehirliler, anlatıcılardan dinledikleri Kurtuluş Savaşı anılarıyla duygu dolu saatler geçirirken, Türkiye Cumhuriyeti’nin ne büyük zorluklar altında kurulduğunu bir kez daha anladıklarını ifade ettiler. 


Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda Laik Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmanın sözünü verdiklerini ifade eden Belediye Başkanları Uğur Tepe, İshak Gündoğan, Erdal Şanlı, Gürbüz Güller ve Haydar Çorum “Devrimlerinin ve en büyük emaneti olan Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olarak bugün binlerce hemşehrimiz ile Atamızın huzurundayız. Kendisini bir kez daha şükran, minnet ve özlemle anıyoruz!” diyerek etkinliği düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür ettiler.  
 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 14:22
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27