banner1

Eskişehirliler’den tam not aldı

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bu haftaki programında Arpanatolia grubu ile Çanakkale Şehitleri’ni andı. Anadolu’dan Anzaklara isimli konser Eskişehirli sanatseverler tarafından büyük ilgi ile karşılandı.

Eskişehirliler’den tam not aldı
banner14

2012 yılından bu yana hem yurtiçinde hem de yurt dışında faaliyet gösteren Arpanatolia grubunun konuk solist olarak katıldığı Çanakkale Şehitleri’ni Anma Konseri’ni şef Dağhan Doğu yönetti. Gesi Bağları, Yemen, Çanakkale İçinde ve Gelibolu türkülerinin de içinde bulunduğu 16 eseri Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile seslendiren Arpanotolia sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Arp sanatçısı Çağtay Akyol, perküsyon sanatçısı Cemal Özkızıltaş ve sipsi, cura, kaval, zambir enstrümanlarını çalan Ferhat Erdemden Oluşan grup Eskişehirliler’den tam not aldı.
Gelecek haftaki konser programına Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Özcan Ulucan, Ayşen Ulucan ve Birsen Ulucan’ı konuk solist olarak ağırlayacak. 22 Mart Cuma günü gerçekleşecek konseri Şef Ender Sakpınar yönetecek.

banner7
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27