banner1

Forum tiyatrosu sahnelendi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve kent konseylerince yürütülen #SonVer kampanyasının son etkinliği olan ‘Dört Duvar’ isimli forum tiyatrosu sahnelendi. 

Forum tiyatrosu sahnelendi
banner14
banner60

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadınlara ücretsiz olarak farklı alanlarda danışmanlık hizmeti ve eğitimler veren Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde faydalanan kadınlar kadına yönelik şiddet konusunda muhteşem bir oyun sahneledi. Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da sahnelenen oyunu CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ile birlikte yüzlerce vatandaş izledi. Kadınların kendi yazdığı ve kendi oynadığı oyunun yönetmenliği ile joker oyunculuğunu üstlenen Ebru Gökdağ, tüm ekibe teşekkür ederken, kadına yönelik şiddetin son bulması için her türlü mücadeleyi vereceklerini ifade etti. 
Oyunu büyük bir ilgi ile izleyen CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ise Eskişehirli kadınların kadına yönelik şiddet konusunda çok duyarlı olduğunu ve hep birlikte şiddetin son bulması için mücadeleye devam edeceklerini ifade etti. Süllü “Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezimiz her yıl binlerce kadına hukuk, sağlık ve psikoloji alanında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlıyor. Ayrıca kent merkezi ve kırsalda verdiği eğitimlerle de kadınlarımızı güçlendiriyor. Merkezimizden faydalanan kadınlar da 25 Kasım gibi anlamlı bir gün için kendi yazdıkları oyunu sahneye taşımışlar. Hem bu konudaki duyarlılıkları hem de bu projeye cesaret etmeleri beni son derece mutlu etti. Oyunda emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 15:48
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27