banner1

Gökyüzünde yolculuğa çıktılar

Çocuklar ve gençlerin bilime ve uzaya erken yaşta ilgi duymaları amacıyla hizmet veren Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, Eskişehir Amatör Astronomi Topluluğu ile ortaklaşa düzenlediği gece gözlem etkinliği ile Eskişehirlileri gökyüzünde yolculuğa çıkardı. 

Gökyüzünde yolculuğa çıktılar
banner14
banner60

7 yıldır hizmet veren Bilim Deney Merkezi, düzenlediği etkinlikler ile bilim meraklılarını buluşturmaya devam ediyor. Son olarak düzenlenen ve her yaştan yurttaşın ilgi gösterdiği Gece Gözlem Etkinliği de büyük ilgi gördü. Saat 19.00’da güneş gözlemi ile başlayan etkinlikte her yaştan katılımcı teleskoplar ile güneşi gözlerken, havanın kararmasıyla birlikte katılımcılar gökyüzünde muhteşem bir yolculuğa çıktı. Yıldızları ve ayı ilk kez bu kadar yakından gördüklerini ifade eden ebeveynler, Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi sayesinde çocukların bilime olan ilgilerinin arttığını belirtti. 
Etkinliğe katılımdan son derece memnun olduklarını ifade eden Bilim Deney Merkezi yetkilileri ise katkılarından dolayı Amatör Astronomi Topluluğu’na teşekkür ettiler. 
        

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 21:10
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27

sanalbasin.com üyesidir