Halk ekmek büfeleri yenileniyor

Halk Ekmek, satış büfelerini yenilemeye devam ediyor. Halk Süt ve Halk Yumurta satışının da yapıldığı büfeler son olarak Çamlıca Mahallesi Tombakzade Caddesi ile 75. Yıl Mahallesi'nde Gün Sazak Caddesi'nde yenilenerek vatandaşlara hizmet vermeye başladı. 

Halk ekmek büfeleri yenileniyor

Beyaz ekmek, tam buğday ekmeği, kepekli ekmek ve roll ekmek çeşitleriyle Eskişehir’in dört bir yanında bulunan 50’ye yakın büfede satışı gerçekleşen Halk Ekmek, özellikle çocuklar ile hamileler başta olmak üzere tüm vatandaşların dengeli ve sağlıklı beslenmesine büyük katkı sağlıyor.

Halk Süt ve Halk Yumurta satışının da yapılabilmesi için soğuk zincirin bozulmaması amacıyla büfeleri yenilemeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, 2 farklı noktada daha büfelerini yeniledi. Tombakzade Caddesi ve Günsazak Caddesi’nde büfelerin yenilendiğini ve Halk Süt ve Halk Yumurta satışının da başladığını belirten Halk Ekmek yetkilileri, büfelerde çalışan personellerin hijyen kurallarına büyük hassasiyet göstererek satış gerçekleştirdiğini ifade ettiler.

Yetkililer “Pazar günleri hariç haftanın 6 günü vatandaşlarımız için on binlerce ekmek üretiyoruz. Gıda mühendislerimizin kontrolünde, vatandaşlarımızın sağlığını önemseyerek üretime başlıyor ve büfelerimize araçlarımız ile ekmekleri ulaştırıyoruz. Amacımız ticari faaliyetten öte temel tüketim maddesi olan ekmeği ekonomik, sağlıklı ve güvenilir bir şekilde halkımıza ulaştırmak. Bu kapsamda süt ve yumurta satışı gerçekleştiremediğimiz eski büfelerimizi modern büfelerle değiştirmeye devam ediyoruz. Temmuz ayında Çilem Caddesi'nde yenilediğimiz büfenin ardından 2 yeni büfemiz de Çamlıca ve 75. Yıl Mahallesi'nde hizmet vermeye başladı” diyerek Eskişehirlilerin hem Halk Ekmek’i, hem Halk Süt’ü hem de Halk Yumurta’yı gönül rahatlığıyla tüketebileceklerini ifade ettiler.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27