Hayvanat Bahçesi ilgi görmeye devam ediyor

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında 13 Mart tarihinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından ziyarete kapatılan Hayvanat Bahçesi mesafe ve maske kuralları ile ziyaretçilerini kabul etmeye devam ediyor. Kurban Bayramı’nda kapılarını ziyarete açan ve o günden beri 30 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan merkezde, vatandaşları salgından korumak için birçok tedbir hassasiyetle uygulanıyor.

Hayvanat Bahçesi ilgi görmeye devam ediyor

Pandemi döneminde yasaklar sebebiyle kapalı olan Eskişehir Hayvanat Bahçesi normalleşme süreciyle birlikte 30 Temmuz 2020 tarihinde tekrar kapılarını açtı. Kapalı kaldığı dönemde, Hayvanat Bahçesi içinde yapılan yenileme çalışmaları ile birlikte fiziksel mesafe uyarı tabelaları, hijyen için konulan el dezenfektanları ile önlemleri arttıran Hayvanat Bahçesi, misafirler için yapılan anonslarla da pandemi sürecine dikkat çekiyor. Alınan tedbirler doğrultusunda Eskişehir Hayvanat Bahçesi içinde sadece açık alanların hizmet verdiğini, normalleşme süreci boyunca da bu şekilde devam edileceği belirten yetkililer, Sağlık Bakanlığı, Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği tarafından alınan tedbirler doğrultusunda hizmet verdiklerinin altını çizdiler. 

Pandemi döneminde misafirlerinden uzak kaldıklarını ancak onlardan kopmadıklarını dile getiren yetkililer, sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayınlar ile misafirlerle sürekli iletişim halinde olduklarını belirttiler. Yapılan canlı yayınlar sonrasında olumlu dönüşler aldıklarını ve vatandaşların ilgisinin hala devam ettiğini dile getiren yetkililer, misafirlerini çok özlediklerini ve onları yeniden ağırlamaktan çok mutlu olduklarını dile getirdiler. 

Hayvanat Bahçesi’nin Kurban Bayramı’ndan bugüne 30 bin misafir tarafından ziyaret edildiğini belirten yetkililer, vatandaşların https://www.eskisehirhayvanatbahcesi.com/ üzerinden ziyaret kurallarına ulaşabileceklerini ifade ettiler. 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27