Hem eğlenip hem de öğreniyorlar

Tepebaşı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen yaz dönemi çocuk programlarına katılan çocuklar, eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşıyor.

Hem eğlenip hem de öğreniyorlar

Tepebaşı Belediyesi’nin 23 Nisan, Esentepe ve Çukurhisar Çocuk Sanat ve Kültür Merkezleri, Eskişehirli çocukların bir araya gelerek kendilerini geliştirdikleri, ailelerin ise gözünün arkada kalmadığı merkezler olarak hizmet vermeyi sürdürüyor.

Çocuklar, sıcak birer yuva olarak faaliyetlerini sürdüren çocuk merkezlerinde alanında uzman eğitmenler tarafından birçok branşta düzenlenen eğitimlere katılıyor. Eğitim faaliyetleri ile kendilerini geliştiren çocuklar diğer yandan da akranları ile bir araya gelerek sosyalleşmiş oluyor. Anne ve babaların güven içinde emanet ettikleri merkezlerde çocuklar, yaşıtları ile birlikte eğlenirken öğreniyor, öğrenirken de gelişiyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği yaz dönemi çocuk programları kapsamında gerçekleştirilen Oyun ve Beceri Grubu ise 3-4 yaşındaki 145 çocuğun katılımı ile devam ediyor. Pandemi koşullarına göre dizayn edilmiş sınıflarda, uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerde çocuklar; hamur oyunu, yırtma, yapıştırma teknikleri gibi sanat ve oyun etkinlikleriyle eğlenirken öğreniyorlar.

Tepebaşı Belediyesi’nin çocuk merkezlerinden yararlanan çocuklar mutluluğunu ifade ederken, veliler ise Tepebaşı Belediyesi’ne gerçekleştirilen eğitimlerden ötürü teşekkürlerini iletiyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27