banner1

HUDER'den Büyükşehir'e tepki!

Hukuki Araştırmalar Derneği Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Av. Serhat Yener, Adana’da polis servisine bombalı saldırı düzenleyen ve Eskişehir’de etkisiz hale getirilen teröristlerin morga kaldırılan cesetleri, Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği cenaze aracıyla İstanbul’a göndermesine tepki gösterdi.

HUDER'den Büyükşehir'e tepki!
banner14
banner60

HUDER Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Av. Serhat Yener yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Eymen Bebeğe gösterilmeyen özeni terörist cenazesine gösteren anlayışı kınıyoruz:

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde İzmir ilinde öldürülen Eymen bebeğin cenazesine mesafe uzaklığı bahanesi ile CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından cenaze nakil aracı tahsis edilmemiş, Eskişehir Büyükşehir belediyesi ve merkez ilçe belediyelerinin yetkisi olmasına rağmen de Eymen bebeğe cenaze aracı tahsis edilmeyerek Cenazesi ailesinin temin ettiği binek aracın bagajında İzmir ilinden Eskişehir’e getirilmişti. 

Bu acı olay hafızamızda daha taze iken Eymen’e tahsis edilemeyen cenaze aracının kimlere verildiğini görerek büyük üzüntü yaşadık. 

Adana ilinde polis servisine yaptıkları bombalı suikast sonucu 1’i polis 5 kişinin yaralanmasına sebep olan MLKP terör üyesi oldukları belirlenen Ozan Sökmen ve Fırat Şeran’ın ilimizde saklandıkları hücre evine yapılan operasyonda teslim ol çağrılarına rağmen polis ekiplerimizce girdikleri çatışmada 2 kahraman polisimizi yaralamışlar ve kendileri de ölü olarak ele geçirilmişti. 

Eymen bebeğin cenazesine özen göstermeyenler saygı duymayanlar bugün terörist cesetlerine belediye cenaze nakil aracı tahsis etmekte en ufak bir tereddütte bulunmamışlardır. 

Eskişehirli masum bebek Eymen’in vicdanınız nazarında hiç mi hatırı yoktu da cenazesini araç bagajında getirmeye mahkum ettikten sonra o aracı terörist cenazesine tahsis edebildiniz? 

Bu anlayışı kınıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 11:03
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27

sanalbasin.com üyesidir