İhtiyaç sahiplerine yardım yapılıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ‘Şehir Paylaşmaktır’ adıyla başlattığı destek uygulamasında hayırseverlerin satın aldığı paylaşım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladı.

İhtiyaç sahiplerine yardım yapılıyor

Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde ekonomik olarak zorluk çeken esnafları ve iş kollarını da unutmuyor. Şehir Paylaşmaktır diyerek market.eskisehir.bel.tr web sitesi üzerinden ve Üretici Marketler’denpaylaşım kolisi satın alan vatandaşların destekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.Daha önce odalar aracılığı ileesnafa defalarca erzak desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, paylaşım kolilerini de dağıtmaya başladı. Pandeminin başından beri dükkanları kapalı olduğu için sıkıntılar yaşayan kahveci esnafına, sokak müzisyenlerine ve kafe-restoran çalışanlarına erzakların bir bölümü dağıtıldı. 

Erzakları teslim alan Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, Büyükşehir Belediyesi’ne destekleri dolayısıyla teşekkür ederken, “Kent merkezi ve ilçelerimizde binden fazla kahveci esnafımız pandemi nedeniyle ekonomik olarak zor bir süreç yaşıyor. Bu zor günlerde Büyükşehir Belediyemizin başlatmış olduğu Şehir Paylaşmaktır uygulaması gerçekten çok kıymetli. Bu kolilerin içerisindeki temel gıda maddelerinin Türkiye’nin dört bir yanındaki kooperatiflerden alınması da bu uygulamanın değerini daha da arttırıyor. Hem üreticiler kazanıyor, hem de esnafımız biraz nefes alıyor.Ben tüm esnaf arkadaşlarım adına Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e ve bu paylaşım kolilerini alan hayırsever yurttaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Restoranların kapalı olması nedeniyle birçok kişinin ekonomik açıdan büyük zorluklar çektiğini ifade eden restoran ve kafe esnafları ise yapılan bu desteklerin personele bir nebze de olsa nefes aldırdığını belirterek, ‘Şehir Paylaşmaktır’ uygulamasını hayata geçiren Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27