banner1

İşçilerin eylemi devam ediyor

Eskişehir'de Zeytinoğlu Grubu bünyesindeki Entil Endüstri, Halpaki Döküm ve Tarkon Makine fabrikalarında çalışan Birleşik Metal-İş üyesi işçilerin kıdem tazminatları ve 5 aylık ücretlerinin ödenmesi için başlattığı eylem sürüyor.

İşçilerin eylemi devam ediyor
banner14
banner60

Fabrika önünde kurulan çadırlarda direnişlerine devam eden işçileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ziyaret etti. Entil Endüstri Fabrikası önündeki çadıra giden Başkan Kurt, burada sendika yöneticileri ve işçilerle bir araya geldi. 

Başkan Kurt’u DİSK Bölge Temsilcisi Günay Ayaz ve Birleşik Metal İş Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Arı ve işçiler karşıladı. Sendika temsilcileri ve işçilerle birlikte 
direniş çadırına giden Başkan Kurt, Arı’dan ve işçilerden bilgi aldı. İşçilerin taleplerini de dinleyen Başkan Kurt, hakları için direnen işçilere destek olacaklarını söyledi. 

“İŞÇİ SINIFI HAKLARINI MÜCADELE EDEREK KAZANDI”
Odunpazarı Belediyesi olarak haklarını arayan işçilere her zaman destek verdiklerini belirten Başkan Kurt, “Entil Endüstri, Halpaki Döküm ve Tarkon Makine fabrikalarında çalışan işçilerimizin de yanındayız. İşçi sınıfı haklarını mücadele ederek kazandı. Bu tarih boyunca hep böyle oldu. Bundan sonra da işçiler, hakları için mücadele etmek zorunda. Grevlerin yasaklandığı, iktidarın patronların kasalarını koruduğu bir dönemde yaşıyoruz. Buna dur diyecek olan da yine işçiler ve işçi sendikaları olacaktır. Ben direnişinizde size başarılar diliyorum. Umarım bir an önce istekleriniz yerine getirilir ve başarı ile direnişinizi sonlandırırsınız” dedi. 


 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 15:45
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27