Komar'dan ‘Malazgirt Zaferi ve Büyük Taarruz’ Açıklaması

MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Sayın Mustafa Komar 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ve 26 Ağustos Büyük Taarruz münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Komar'dan ‘Malazgirt Zaferi ve Büyük Taarruz’ Açıklaması

Mustafa Komar mesajında şu sözlere yer;

"Aylardan Ağustos günlerden cuma
Gün doğmadan evvel ikilimi Rum’a 
Bozkurt’lar ordusu geçti hücuma 
Yeni bir şevk ile gürledi gökler
Ya Allah bismillah Allahüekber 
Nidalarıyla şan ve zaferlerle dolu tarihimizin sayfalarına bundan 949 sene önce yeni bir Zafer yazan ve Anadolu’nun kapılarını Türklere tam manasıyla sonsuza kadar açan Malazgirt zaferinin yıldönümğnde şanlı ecdadımız sultan Alparslan’ı ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. 

Malazgirt savaşı da göstermiştirki ve tarih de şahittirki Bizans ordusunda asker olan soydaşlarımız uz’lar ve peçenek’ler sultan Alparslan’ın safına geçerek savaşın seyrini değiştirmiştir.Bu bize  “Türkün Türk’ten başka dostu yoktur”  sözünün haklılığının tarihin şahitliğinde isbatını gösteren en büyük delildir.

Bugün de aynı tarih perspektifinden bakarak gelişen dünya şartlarına Türk milletini Anadolu’ya hapsetmek isteyen kan ve göz taşıyla sulanmış sözde Batı medeniyetin eli kanlı katillerinin heva ve hevesleri aTürkün çelikleşmiş iradesinde tarihte olduğu gibi yok olmaya mahkumdur.

Büyük milletimizin üzerine oynanmak istenen oyun dün olduğu gibi bugünde aynıdır enerji parselleri bölüşülürken  dün  Musul ve Kerkük’te ki haklarımızı savunmamak adına şeyh Sait isyanını çıkartanlar   bugünde Akdeniz’de ki hak ve menfaatlerimizi koruyamaz duruma gelmemiz için ellerinde gelen hile ve desiseleri yapıyorlar.ne yapsalar boş Türk milleti üzerinde oynanan oyunu dün Ege’de denize gömdüğü gibi bu günde Allah’ın izniyle Akdeniz’e  gömmeye muktedirdir.

Şanlı tarihimizin sayfalarında Zafer ayı olarak bilinen Ağustos ayında Mohaç'ta, Sakarya’da ve büyük taaruzda bu vatana göz dikenleri dün nasıl kahrü perişan etti isek bu ğün de bu büyük millet aynı emelleri paylaşan dünkü Bizans artıklarının torunlarına da bu yeryüzünü dar edecek kudret ve kuvvettedir .

Bu dugu ve düşüncelerle bu toprakların vatan olmasında Malazgirt’ten mohaça, çaldırandan  çanakkaleye, Sakarya’ya  ve büyük taarruz a kadar mübarek kanlarını feda eden Aziz şehidlerimizi sultan Alparslan’ı ve Anadolu yu tekrar bize vatan kılan Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk ve  silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyor Aziz ruhların şad olmasını temenni ediyorum.

Ne Mutlu TÜRKüm Diyene"

Akif Yer - 222Haber.com

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 04:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27