banner1

Manda sayısı 80’e yaklaştı

Büyükşehir Belediyesi’nin Bozan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne hibe ettiği mandaların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Hibe edilen 50 mandanın sayısının 80’e yaklaştığını ifade eden Kooperatif Başkanı Güven Kırgı, bölgede unutulmaya yüz tutan manda yetiştiriciliğinin proje sayesinde yeniden canlanmaya başladığını ifade etti. 

Manda sayısı 80’e yaklaştı
banner14
banner60

Büyükşehir Belediyesi ile Bozan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında gerçekleştirilen protokol çerçevesinde kırsal alanda tarım ve hayvancılığı yeniden canlandırmak amacıyla kooperatife hibe edilen mandaların sayısı her geçen gün artıyor. Eskişehir’in en önemli hayvancılık merkezlerinden biri olan Bozan Mahallesi’nde kooperatif çatısı altında toplanan üreticiler belediyeden ücretsiz olarak aldıkları 50 mandanın sayısının 80’e yaklaştığını belirtti.

Kooperatif Başkanı Güven Kırgı, destekleri dolayısıyla Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederken, “Bölgemiz Eskişehir’de büyükbaş hayvancılığın en verimli şekilde yapıldığı alanlardan biri. Ancak yükselen maliyetler nedeniyle artık gençler hayvancılık ile uğraşmak istemiyor. Destek bekleyen genç üretici mecburen şehre kaçıyor. Bozan bölgesinde yok olamaya yüz tutmuş manda yetiştiriciliği Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’in destekleri ile yeniden hayat bulurken, genç üreticiler de manda yetiştiriciliğine merak salmaya başladı. Sayın Büyükerşen sayesinde Bozan’da manda yetiştiriciliğini yeniden canlandırıyoruz. Kendisine söz verdiğimiz gibi mandaların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Kendisi hayvanları bizlere teslim ederken, manda sütünün kıymetli ve üreticiye büyük gelir sağlayan bir ürün olduğunu anlatmıştı. Şimdi de kooperatifimiz bünyesinde kurmaya başladığımız tesis sayesinde mandalarımızdan süt ve kaymak elde ederek bunları satıp üreticimize gelir sağlayacağız. Tüm üreticiler adına Sayın Hocamıza verdiği destekler dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi. 
 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27

sanalbasin.com üyesidir