Masal Şatosu'ndan çocuklara önemli katkı!

Sanatsal görünümü ve ihtişamıyla göz dolduran Masal Şatosu, her gün ağırladığı binlerce ziyaretçinin yanı sıra, çocukların gelişimine de ücretsiz atölyeler ile katkı sağlıyor.

Masal Şatosu'ndan çocuklara önemli katkı!
banner14
banner60

Çocukların yaratıcı kabiliyetlerini geliştirmeye yönelik çalışmalarıyla velilerin ve miniklerin ilgi odağı olmaya devam eden Masal Şatosu, Şatoda Müzik etkinlikleri ile çocuklara klasik müziği sevdirmeye çalışırken, Çalgılarla Tanışma atölyesinde de çocuklara çalgıları yakından görmeleri ve tanımaları fırsatını sunuyor. 

Eskişehir’i ziyarete gelen misafirlerin büyük ilgi gösterdiği Masal Şatosu, aynı zamanda çocuklara yönelik düzenlediği ücretsiz etkinliklerle de vatandaşların takdirini topluyor. Düzenlenen ücretsiz atölyelerin yanı sıra çocuklara müzik sevgisi aşılamaya çalışan Masal Şatosu’nda bu hafta ‘Çalgılarla Tanışma’ etkinliği düzenlendi. Bilgütay Öztürk'ün anlatımıyla gerçekleşen etkinlikte Duru Güzel ve Eylül Eryılmaz kemandan, Zeynep Duru Sertoğlu viyoladan, Gupse Şevval Aydın ise viyolonselden çıkardıkları sesler ile etkinliğe renk kattı.  Ünlü klasik müzik eserlerini dinleyen çocuklar, klasik müzik ile ilgili merak ettikleri soruları sordular hem öğrencilere hem de anlatıcı Bilgütay Öztürk'e sordular. 

Etkinliğin çocukların müziğe olan ilgilerinin artması için büyük önem taşıdığını ifade eden Masal Şatosu yetkilileri, Eskişehir'de klasik müziğe ilgi duyan ailelerin çocuklarını bu atölyelere mutlaka getirmesi gerektiğini belirttiler.  
 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27