banner1

Matematiği eğlenerek öğreniyorlar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından çocukların gelişimine katkı sunmak için düzenlenen ve büyük bir ilgi gören Eğlenceli Matematik Atölyesi ve Karikatür Atölyesi yeni dönem çalışmalarına başladı.

Matematiği eğlenerek öğreniyorlar
banner14
banner60

Düzenlediği ücretsiz atölyelerle çocukların vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerine destek olan Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Hakları Birimi aracılığı ile çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Çocuk Hakları Birimi’nin gerçekleştirdiği Eğlenceli Matematik Atölyesinde, öğrencilerin ezber, formül ya da kurallardan oluşan zor bir ders olarak düşündüğü matematiği, eğlenceli etkinlikler ve yöntemlerle öğrenen çocuklar, çözemedikleri matematik problemlerini rahatlıkla çözmeye başlıyor. 2019 yılında Sabancı Üniversitesi Eğitim Reformu Girişimi’nde Türkiye’de İyi Örnek Uygulaması seçilen Eğlenceli Matematik Atölyesi bu sene de 8-10 yaş arası çocuklara eğitim vermeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz yıllarda da düzenlenen ve büyük ilgi gören ‘Karikatür Atölyesi’ de yeni dönem çalışmalarına hızlı başladı. Geçen sene 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günün’nde çizimlerini sergi haline getiren çocukların eserleri, Espark’ı ziyaret eden vatandaşlardan büyük ilgi görmüştü. Yeni dönemde gelen yoğun talepler doğrultusunda atölyeler yeni gruplarıyla çalışmalara başladı. 8-12 yaş arası çocukların katılımıyla gerçekleşen atölyede çocuklar; çocuk hakları temelli çizimlerini abartılı, düşündürücü ve mizahi bir şekilde kağıda döküyorlar. 
 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27