banner1

Mazgallar düzenli olarak temizleniyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) tarafından tıkanan yağmur ızgaraları, su birikmesi ve sel ihtimallerine karşı düzenli olarak temizlenmeye devam ediyor. 

Mazgallar düzenli olarak temizleniyor
banner14
banner60

ESKİ bünyesinde rögarların temizliğinden sorumlu ekiplerce cadde ve yol kenarlarında bulunan yağmur ızgaraları ve mazgallar düzenli olarak temizleniyor. Şehir merkezinde ve kırsalda çalışmalarını sürdüren ekipler, vatandaşlar tarafından gelen şikâyetleri de dikkate alıyor. ESKİ yetkilileri özellikle internet ve elektrik hizmetleri veren firmalar tarafından yol kenarlarında yapılan çalışmalar nedeniyle yağmur ızgaralarına zarar verildiğini, bu sebeple vatandaşlardan çokça şikâyet aldıklarını belirttiler. İnternet ve elektrik altyapı çalışmaları yapıldıktan sonra üst yapı çalışmaları sırasında firmaların rögarları korumadan kum ve asfalt döktüğünü ifade eden yetkililer, bunun da özellikle yağışlı havalarda tıkanmalara sebebiyet verdiğini dile getirdiler. Vatandaşlardan da bu konuda duyarlı olmalarını beklediklerini ifade eden yetkililer, özellikle yağmur giderleri çevresine çöp atılmaması konusunda vatandaşları uyardılar. Yağışlar sonrası cadde veya sokaklarda meydana gelen tıkanmaları 185’i arayarak kendilerine iletebileceklerini belirten yetkililer, yaz aylarında düzenli olarak devam eden ızgara temizliğinin kış mevsiminde de süreceğinin altını çizdiler. 

ESKİ ekipleri ayrıca Teksan girişinde yağışlar sonrası oluşan su birikintisini önlemek için yeni bir yağmur gideri oluşturdular. 
 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27