Muhtarlara mobbing iddiası

Hakan Çizmelioğlu: "CHP Genel Başkanının muhtarlara özel kalem atanırsa işsizliğin önüne geçileceği açıklamasıyla harekete geçen Tepebaşı Belediyesi bu durumu da ranta çevirerek siyasi propaganda aracı olarak kullandı."

Muhtarlara mobbing iddiası
banner14

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, muhtarların yanlarına görevlendirilen personelin siyasi propaganda yapması ile ilgili açıklamada bulundu.

Muhtarların siyasi rantı kaygısına alet edilmemesi gerektiğini sert bir dille eleştiren Hakan Çizmelioğlu şunları söyledi;

"Muhtarları kirli siyasetinize alet edemezsiniz!

CHP Genel Başkanının muhtarlara özel kalem atanırsa işsizliğin önüne geçileceği açıklamasıyla harekete geçen Tepebaşı Belediyesi bu durumudaranta çevirerek siyasi propaganda aracı olarak kullandı. 

Mülki idarenin ilk basamağı olan Muhtarlarımızı hiç bir şekilde siyasetinize alet edemezsiniz.

Devletimiz siyasi parti gözetmeksizin tüm belediyelere kısa çalışma ödeneği ile milyonlarca lira destekte bulundu. Bu destek pandemiden etkilenen başta küçük esnaf olmak üzere çalışma koşulunu yerine getirmeyen vatandaşların zor günlerde yanında olmayı amaçlarken, Tepebaşı Belediyesi yeni normalleşme ile hizmete açılması gereken Belde evlerinde çalışan personel için bu ödeneği kullandı. Belde evlerinde azaltılmış kapasiteyle, maske ve mesafe kurallarına uyarak hizmetine devam etmesi ve personeline gerekli maaşı bütçesinden vermesi gerekirken kapısına kilit vurmak kolaylarına gelmiş belli ki..

Kısa çalışma ödeneğini ihtiyaç sahibi esnafın yada vatandaşın hakkını gasp ederize çevirmek ne demek! Savurganlığın en büyük göstergesi halindedir.

Muhtarlarımızın yanlarında sekreter olarak görevlendirilen personelin, görevini çarpıtarak Belediye başkanının siyasi rantına alet ediliyor.

Bu durum muhtarlarımızı adeta gözlem altında tutmak, mülki idareye mobbing uygulamaktan öteye gitmemektedir.

Muhtarlarımıza yardımcı personel olarak görevlendirdiğiniz çalışanlarla siyasi çıkar gözetmek kabul edilemez bir durumdur.

Devletin imkanlarını kullanarak halk tarafından seçilen muhtarların başına gözlemci dikerek mobbing uygulayamazsınız.."

 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 10:59
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27