Öğrencilere büyük katkı sağlayacak

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen “Piyano Günleri”, Polonyalı sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Piotr Grodecki’nin katıldığı çalıştay ile devam etti. Prof. Zöhrab Adıgüzelzade Dersliği’nde gerçekleştirilen etkinlikte, 5 konservatuvar öğrencisi çağdaş müzik eserleri seslendirdi.

Öğrencilere büyük katkı sağlayacak
banner14
banner60

“Böyle usta eğitmenleri aramızda gördüğümüz için çok mutluyuz”
Piyano günleri ve çalıştay hakkında görüşlerini bildiren Piyano Ana Sanat Dalı Başkanı Lilian Maria Tonella Tüzün, “Piyano Günleri’nde alanında uzman çok değerli akademisyenleri üniversitemize getirip öğrencilerimizle buluşturmayı amaçladık. Öğrenciler de çok heyecanlılar. Usta sanatçılar ve akademisyenlerden ders almak onlar için çok farklı bir deneyim. Bu çalıştayda bireysel değil, toplu ders yapacaklar. Öğrencilerin pasif pozisyonda seyrederken de çok iyi öğrenebileceklerine inandığımız için böyle bir ders yürütmeyi tercih ettik. Umarım keyifli geçer. Böyle usta eğitmenleri aramızda gördüğümüz için çok mutluyuz” diye konuştu.


Öte yandan Piyano Günleri kapsamında düzenlenen etkinliklerde, orta öğretimden doktoraya kadar farklı düzeylerde eğitim gören 35 öğrenciye, usta eğitmenler eşlik edecek. Toplamda 15 oturum ve 6 konserin gerçekleştireceği Piyano Günleri, 9-13 Aralık tarihleri arasında devam edeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 11:36
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27