Okuma yazma seferberliği başlattılar

Odunpazarı Belediyesi, “Odunpazarı'nda okuma yazma bilmeyen kalmayacak" sloganıyla 7 Halk Merkezi’nde okuma yazma seferberliği başlattı.

Okuma yazma seferberliği başlattılar
banner14
banner60

Büyükdere, Orhangazi, Gökmeydan, Selami Vardar, Amigo Orhan, Sezai Aksoy ve Emek Halk Merkezlerinde açılan okuma yazma atölyelerine, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Öğrenmenin yaşı olmadığına değinen yetkililer, tüm okuma yazma bilmeyen vatandaşları okuma yazma atölyesine davet etti. Çocukların eğitimi kadar, onların ilk eğitimi aldıkları ebeveynlerinin de eğitimine önem verdiklerini belirten yetkililer, atölye katılımcılarının başarı oranının yüksek olduğunu söyledi.

Okuma yazma bilmedikleri için yıllardır sıkıntı çektiklerini ifade eden atölye katılımcıları, okuma yazma seferberliğinin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Okumayı ve yazmayı öğrenmeyi çok istediklerini kaydeden katılımcılar, “Eskiden otobüse binerken ne numarasını ne de gideceği yeri okuyabiliyorduk. Atölye bitince bineceğimiz otobüsün numarasını ve gideceği yeri okuyabileceğiz” dedi.

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27