Porsuk Çayı'nın çevresi aydınlatılıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte bir yandan cadde, bulvar ve kırsal mahallelerde asfalt çalışması gerçekleştirirken bir yandan da sorumluluk alanında bulunan bölgelerde bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını hızlandırdı. Ekiper bu kapsamda Sümer Mahallesi’nde Porsuk Çayı çevresinin aydınlatma çalışmalarına devam ediyor. 

Porsuk Çayı'nın çevresi aydınlatılıyor

Eskişehir’in en önemli simgelerinden biri olan ve vatandaşların çevresinde vakit geçirmekten keyif aldığı Porsuk Çayı’nda Büyükşehir Belediyesi ekipleri hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. ESKİ tarafından dip temizliğinin tamamlanması ve sokağa çıkma yasaklarının kalkmasıyla birlikte vatandaşların boş vakitlerini değerlendirdiği bölgede yeşil alanların bakımını özenle gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, aynı zamanda Porsuk Çayı ve çevresinde yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince Sümer Mahallesi’nde aydınlatma direkleri ve aydınlatma armatürleri olmayan alanlara yeni direkler ve armatürler yerleştirilirken, yürüyüş alanlarında da deforme olan yollar ekipler tarafından hızla onarılıyor.

Porsuk’un bu şehrin en önemli değerlerinden biri olduğunu ve çevrenin kirletilmemesi amacıyla bölgeye düzenli olarak yüzlerce çöp poşetleri yerleştirildiğini belirten yetkililer, vatandaşları bu alanları temiz tutmaları konusunda uyarırken, vatandaşlar da maske ve mesafe kurallarına dikkat ederek Porsuk çevresinde vakit geçirmekten büyük keyif aldıklarını ifade ettiler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27