Seklice kaptaj çalışması sorunu çözüldü

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) ihtiyaç duyulan kırsal mahallelerde yapılan keşif ve tespitler çerçevesinde kaptaj çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler son olarak Odunpazarı’na bağlı Seklice Mahallesi’nde artan nüfusa bağlı olarak kaptaj çalışmalarını tamamlayarak yeni cazibe içme suyuna ulaştı.

Seklice kaptaj çalışması sorunu çözüldü
banner14
banner60

Yaz aylarında gerek artan kırsal nüfusu gerekse bahçe sulamalarının artması nedeniyle su sıkıntısı yaşanan mahallelerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar ile vatandaşların su sorunları çözülüyor. Bu kapsamda Odunpazarı Seklice Mahallesi'nde gerçekleştirilen çalışmalarla yeni kaynak suyu mahalleye ulaştırıldı. ESKİ'nin kaptaj ekibi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla kısa sürede cazibeli suyun bulunduğunu belirten ESKİ yetkilileri, çalışmalar sonucundaki mahalleye verilen su miktarının da arttırıldığını ifade ettiler. 

Çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Seklice Mahalle Muhtarı Enver Furtin, mahallenin su sorununun çözüldüğünü belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ çalışanlarına mahalle sakinleri adına teşekkür etti. Vatandaşları bilinçli su tüketimi konusunda bir kez daha uyaran ESKİ yetkilileri, kırsal bölgelerde tespit edilen kaliteli yeraltı sularının kaynağından toplanarak vatandaşlara içme ve kullanma suyu olarak ulaştırılmaya devam edeceğini belirttiler.  

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27