banner1

Senforock Konseri yine muhteşemdi!

Sanatseverlerin bilet alabilmek için uzun kuyruklar oluşturduğu Senforock Konseri, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce Eskişehirlinin katılımıyla gerçekleşti.

Senforock Konseri yine muhteşemdi!
banner14
banner60

Konsere büyük katılım gösteren Eskişehirlilere teşekkür eden Başkan Büyükerşen, sanata ve sanatçıya değer veren kentlerin çoğalmasıyla Türkiye’de her şeyin çok güzel olacağını ifade etti.
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası tarafından geçtiğimiz aylarda düzenlenen ve biletleri günler öncesinden tükenen Senforock Konseri yoğun talep üzerine tekrar sanatseverler ile buluştu. Büyükşehir Belediyesi tarafından “Salonlara sığmadık, meydanlara taşıyoruz” sloganıyla duyurusu yapılan konser, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce Eskişehirlinin katılımıyla gerçekleşti. Orkestra Şefi Musa Göçmen ve konuk solistlerin muhteşem performansları ile rock müziğin efsaneleri anıldı. Meydanı dolduran Eskişehililer, Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray gibi unutulmaz sanatçıların eserlerini hep bir ağızdan söyledi.
Eskişehirlilerin sanata büyük değer veren bir belediye başkanına sahip olduğu için çok şanslı olduğunu ifade eden Orkestra Şefi Musa Göçmen, “Türkiye’de salonların dolmadığı şehirleri üzülerek görürken, Eskişehir’de salonlara sığmayan, meydanları dolduran sanatseverlerle karşılaşıyoruz. Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Eskişehir’e böyle bir Senfoni Orkestrası kazandıran, birbirinden güzel salonları sizlerin hizmetine sunan Sayın Büyükerşen’e yürekten teşekkür ediyorum” dedi. 
Musa Göçmen ve konuk solistleri tek tek tebrik eden Başkan Büyükerşen ise “Bu sene de salonlarımızda hem konserlerimiz hem tiyatro oyunlarımız kapalı gişe sahnelendi. Şimdi hem Orkestramız, hem de siz Eskişehirlileri güzel bir tatil dönemi bekliyor. Önümüzdeki sene birbirinden özel konserlerle yine buluşacağız. Ben Orkestramızın hepsi birbirinden başarılı sanatçılarını gözlerinden öpüyorum. İnanıyorum ki Türkiye’de Eskişehir gibi sanata değer veren kentlerimizin çoğalmasıyla her şey çok güzel olacak” dedi. 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27