Şirintepe'de sokaklar güzelleşiyor

Şirintepe Mahallesi’nin işlek sokaklarından biri olan Örme Sokak’ta mülkiyet sorunu olmayan bölümde kaldırımlarda desenli asfalt çalışmaları gerçekleştiriyor.

Şirintepe'de sokaklar güzelleşiyor
banner14
banner60

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarının asfalt çalışmalarına izin vermesini fırsat bilerek kent merkezinde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Sorumluluk alanında bulunan cadde, bulvar ve kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdüren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Şirintepe Mahallesi’nin işlek sokaklarından biri olan Örme Sokak’ta mülkiyet sorunu olmayan bölümde kaldırımlarda desenli asfalt çalışmaları gerçekleştiriyor. Anadolu Üniversitesi’ne komşu olan ve öğrenci yoğunluğu nedeniyle esnafların da yoğun olarak bulunduğu sokakta kaldırımların engelli erişimine uygun olarak yapıldığını belirten yetkililer, ayrıca görme engelli vatandaşlar için de sarı çizgilerin en kısa sürede yerleştirileceğini ifade ettiler. 

Havaların yağışsız olduğu günlerde çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ve malzeme tedarikine bağlı desen asfaltı eksik kalan yerlerde çalışmaların devam ettiğini hatırlatan yetkililer, çalışma gerçekleştirilen cadde ve bulvarlarda sürücüleri trafik işaret ve işaretçilerine uymaları konusunda uyardılar. 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 13:38
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27