Sözün bittiği yerdeyiz

Zihni Çalışkan: "Kendilerine Millet İttifakı diyenlerden millet adına aynı hassasiyeti beklerdik. Böyle bir sözü kınamak için ‘insan’ olmak yeter. Ayrıca bir görevlendirmeye gerek duyulmaz. CHP’li belediye başkanınca bu bizim görevimiz değil denmesi artık sözün bittiği yerdir."

Sözün bittiği yerdeyiz

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, şehit yakınına küfür ettiği için büyük tepki toplayan İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın Eskişehir Büyükşehir Meclisi’nde kınama önerisinin oy çoğunluğuyla reddedilmesine sert tepki gösterdi. 
 
Başkan Çalışkan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kendilerine Millet İttifakı diyenlerden millet adına aynı hassasiyeti beklerdik. AK Parti ve MHP Büyükşehir Belediye meclis üyelerinin, şehit ailesini hep birlikte kınayalım teklifi CHP’li belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin çoğunluk oyu ile red edildi.

İYİ Parti ve CHP ittifak ortağı iki parti. Biz buna rağmen şehit ailesine dil uzatmanın, böylesi sözler söylemenin kendileri tarafından da kınanacağını düşündük. Grup başkan vekilimiz ortak kınama bildirelim teklifinde bulundu. Bu teklif CHP’li belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin oy çoğunluğu sebebi ile red edildi.

Böyle bir sözü kınamak için ‘insan’ olmak yeter. Ayrıca bir görevlendirmeye gerek duyulmaz. CHP’li belediye başkanınca bu bizim görevimiz değil denmesi artık sözün bittiği yerdir. 

Biz bazı değerlerin milletimizin ortak değerleri olduğunu, her türlü ideolojiden ari olarak korunması gerektiğine inandık. Ailenin hele bir de şehit ailesi ise dokunulmaz olduğuna inandık. Şehit ailesine dil uzatan İYİ Partili milletvekili en ağır kınamayı sonuna kadar hak ediyor. 

Bu kınamaya katılmaktan dahi imtina edilmesi bizim için sözün bittiği yerdir.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27