Yağmur suyu hatları yenileniyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kent merkezi ve kırsal ilçelerde sorumluluk alanında bulunan alanlarda alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak ESKİ tarafından Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içerisinde gerçekleştirilen yağmur suyu hattı yenileme çalışmalarının ardından, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çalışması tamamlanan alanlar sıcak asfalt ile kapatılıyor. 

Yağmur suyu hatları yenileniyor
banner14
banner60

Yaptığı yatırımlar ile Eskişehir genelinde alt yapı yenileme çalışmalarını sürdüren ESKİ, son olarak Anadolu Üniversitesi içerisinde şiddetli yağışlarda meydana gelen su baskınlarının önüne geçebilmek için Yunus Emre Kampüsü’nün yağmur suyu hattını yeniledi. Karsak Sokak’tan başlayan ve kampüs içerisinden Asilzade Sokağa devam eden yeni hat, Gümüştan Sokak’taki mevcut hat ile birleştirildi. 1000’lik ebatlarda boruların döşendiği kampüs içerisinde çalışmaların tamamlandığı alanlarda da öğrencilerin zorluk yaşamaması için Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildi. 

Yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile Şirintepe Mahallesi ve Yunus Emre Kampüsü içerisinde yaşanan su baskınlarının önüne geçileceğini ifade eden ESKİ yetkilileri, kent merkezi ve kırsalda gerekli noktalara yatırımların devam edeceğini belirttiler. 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27