Acil olarak 2 milyon Euro lazım

Eskişehirspor kulüp başkanı Mustafa Akgören İstanbulspor karşılaşması öncesinde Es TV mikrofonlarına konuştu.

Acil olarak 2 milyon Euro lazım
banner14
banner60

Mustafa Akgören konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Şehirde uzun zamandır olmayan birlik beraberlik havasını yakalamayı başardık. Şehrin tüm önde gelenlerinin bize çok olumlu bir bakışı var. Eski yöneticilerimiz de bize yardımcı olmaya çalışıyor. Özellikle Halil Ünal ve Aydın Begiter başkanlarımız bize destek olmaya çalışıyor. Eski yöneticilerin de çoğu bu şekilde bize maddi manevi destek oluyor.

Eskişehirspor’un iyi bir kadrosu var. Eksi 9 puanı almasaydık ve yönetimsel problemler yaşanmasaydı bu takımın hedefi üst sıralar olurdu. Ama nasip böyleymiş. Yapacak bir şey yok. Biz göreve geleli 3 hafta oldu ve inanılmaz bir mesai harcıyoruz. Eskişehirspor bizim için çok büyük bir sevda. Bu sevdayı üzerimize düşen fedakarlıkları yaparak yaşatmaya çalışıyoruz.

Bütün futbolcularımızla tek tek görüşüyoruz. Futbolcularımıza uzun zamandır sözler verilip tutulmamış. Biz Eskişehirspor yönetimi olarak bu konudan dolayı kendilerinden özür diledik ve yılbaşına kadar süre istedik. Onlara ‘Yılbaşına kadar olan sürede de maddi manevi desteklerimiz devam edecek. Size tutamayacağımız sözler vermeyeceğiz’ dedim. Bugüne kadar da verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Tüm prim ödemeleri yapıldı. Bizden önce verilen sözleri de yerine getirdik. Futbolcularımızın şu an 1 lira prim alacağı yok.

Futbolcularımıza sözleşmelerinde yazan bedelleri de ödeyeceğiz. İnşallah üretmiş olduğumuz çözümler ile şehirde oluşan sinerjiyi birleştirip futbolcularımıza ödemeleri yapmaya başlayacağız. Bu bağlamda görüştüğümüz futbolculardan bir tanesi de Marko Milinkoviç’ti. Kendisine biz göreve geldikten sonra bir değişimin farkında olup olmadığını sordum. O da bana ‘farkındayım’ cevabını verdi. Bize güven, sözleşmede yazan rakamları veremesek de seni tatmin edecek ödemeler yapacağız dedim. Kendisinden bir hafta 10 gün süre istedim. Sezon sonunda kimsenin alacağı kalmayacak için rahat olsun dedim. Kendisi de bana ‘tamam başkanım, size güveniyorum” dedi ve oda da bize sarılarak ayrıldı. Marko konusunda 3 gün önce durum buydu. 3 günde ne değişti ben de bilmiyorum. Hakkı vardı ve kullandı. Üzdü bizi. Konu farklı yerlere gitmesin diye hemen resmi sitemizden de açıklama yayınladık. Kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz. Bir Marko gider ama çok Marko’lar gelir. Altyapımızda çok kaliteli gençler var. Biz Marko’lara bağlı bir kulüp değiliz, Marko’lar bize bağımlı. Altyapıdaki kardeşlerimiz güveniyoruz. Olmadı B planına, C planına geçeriz. Biz her şeye hazırlıklıyız. 

Bizim en öncelikle hedefimiz bu takımı, bu sezon ligde bırakmak. Bunun için önemli bir finansal güce ihtiyacımız var. Ümit beslediğimiz şehrin önde gelenlerine sesleniyorum. 2 hafta içerisinde 2 milyon Avro gibi bir parayı bulamazsak bütün çabalarımız boşa gider. Bu takıma FIFA’dan küme düşürme cezaları, yeni puan silme cezaları gelebilir. Bu takımın dağılma ihtimali de var. Bu durumları engelleyebilmek için şehrin tüm önde gelenlerine ihtiyacımız var. Bu kulüp hepimiz kulübü. Eskişehirspor hepimizin ortak sevdası. Bu kulübü hep beraber kurtarmak zorundayız. Biz Eskişehirspor yönetimi olarak kendi gücümüzle günlerdir bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. 3 haftadır çevirmeye çalıştığımız bir ekonomi var ve artık maddi destekler bulmamız gerekiyor. İnanan bir camiayız. Umarım herşey istediğimiz gibi olur. Bu para bize 2 aylık bir süreçte lazım olsa biz bu parayı buluruz. Ama bize 2 hafta içerisinde lazım.

Öncelikle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'le yaptığımız görüşmelerde sezon başında silinen 3 puanımızın geri alınamayacağını öğrendik. Ne yazık ki, böyle bir şey mümkün değilmiş. Bizim yaptığımız ziyaret bir nezaket ziyaretiydi. Eskişehirspor’un içerisinde bulunduğu durumu anlattık. Federasyondan herhangi bir destek alıp alamayacağımızı görüştük. Verimli bir görüşmeydi. İnşallah bu görüşmelerin faydalarını gelecek zamanda göreceğiz. 
 

Sponsorluk konusunda çok ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Henüz netleşen veya ciddi bir gelişme yok. Bu konuda netleşen bir durum olduğunda camiamıza açıklayacağız. Şu an sadece olumsuz bir durum yok onu söyleyebilirim. Ülkemizdeki ekonomik problemler hepimizin malumu. Bu biraz zorluyor ama inşallah üstesinden geleceğiz.”


 

Akif Yer - 222Haber.com

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 14:23
banner44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Irfan dinç
Irfan dinç - 1 yıl Önce

Federasyonun 3buyutulmus takimdan baska kimseye faydasi olmaz .mahkemeye ver 9puanini geri alirsin boyle bir uygulama yok sezon ortasinda bunlarla basa cikilmaz kardesim.

Fanatık es es
Fanatık es es - 1 yıl Önce

Tatar başkan maddi sıkıntılardan değil yönetimsel hatalardan kaynaklı sıkıntılar olmazsa diyorsun sonra maddiyat a döküyorsun tekrar işi size güveniyoruz bu paraları bulun bu takımı kurtarın özgür tulun satar topçuları o haini uzaklaştır yanından

SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27