Borç 16 milyon TL azaldı

Eskişehirspor başkanı Mehmet Şimşek  ve arkadaşları hem sorunu dosyaları kapatıyor, hem de kulübün borcunu azaltmaya devam ediyor. Başkan Şimşek şu ana kadar kulübün borcunun 16 Milyon TL azaldığını da söyledi.

Borç 16 milyon TL azaldı

FİFA dosyalarını tek tek kapatmaya devam eden Eskişehirspor yönetimi önceki akşam da 315 Bin Euro alacağı bulunan 30 yaşındaki Meksikalı forvet Rogelio Funes Mori ile anlaşmaya vararak dosyayı kapattı. Eskişehirspor başkanı Mehmet Şimşek  ve arkadaşları hem sorunu dosyaları kapatıyor, hem de kulübün borcunu azaltmaya devam ediyor. Başkan Şimşek şu ana kadar kulübün borcunun 16 Milyon TL azaldığını da söyledi.

Eskişehirspor yönetimi FİFA dosyalarını tek tek kapatarak kulübün borcunu da azaltıyor. 27 Temmuz’da yapılan genel kurulda göreve gelen Mehmet Şimşek ve arkadaşları göreve gelir gelmez önce yeni sezon için takımı oluşturmaya çalışırken, bir taraftan da FİFA dosyalarını kapatmak için büyük mücadele verdi.

Yönetim ilk olarak Toko şokunu yaşanmıştı. Demokratik Kongolu futbolcudan kulübe gelen yazıda -3 puanın silinmesinin kesinleştiği açıklandı. Şimşek ve arkadaşları kesinleşen-3 puan cezasına itirazda bulundu.Toko’nun kendisi ve avukatı ile görüşülüp yazı alınırken, ve FİFA ve TFF’ye iletildi. Ardından da -3 puan silme cezasının kaldırılıp Toko sorunu çözüldü.

Yönetim daha sonda Bienvenu’nu dosyasında da gerekeni yaptı. Yıllardır en büyük sorun olan Ruud Boffin dosyası da kökten çözüldü.  530 Bin EURO alacağı olan Ruud Boffin’in borcu 150 bin EURO karşılığında kapatıldı. Yönetim daha sonra Marko Milinkoviç’in borcunu da kapatarak büyük başarı elde etti.

Yönetim önceki akşam da 315 bin Euro alacağı için FIFA'ya başvuran 30 yaşındaki Meksikalı forvet Rogelio Funes Mori ile anlaşmaya vararak dosyayı kapattı. Yönetim takımın altyapısına transfer yasağı getiren Cristian Tanase dosyasının kapatılması için de çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Eskişehirspor başkanı Mehmet Şimşek yapılan pazarlıklarla hem dosyalarını kapatıp, hem de kulübün borcunu azalttıklarını söyledi.  Başkan Şimşek son olarak Funes Mori dosyasını da kapattıklarını belirtip bu dosya ile birlikte kulübün borcunun 16 Milyon TL azaldığını da söyledi.

Mehmet Şimşek, geçtiğimiz günlerde de yaptığı açıklama da “Kulübün yönetilebilir bir hale gelmesini istiyoruz. Bu şehir bize para vermesin. Buyursunlar gelsinler. Dosyalar ortada. Gelsinler dosya kapatsınlar. 17 bin liralık da dosya var, 300 bin liralık dosya da var” dedi. 11 Haziran’da yapılan Eskişehirspor'un Olağan Mali Genel Kurulu ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurulunda  kulübün borcu 246 milyon 258 bin 239 lira 48 kuruş olarak açıklanmıştı. (İstikbal Gazetesi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27