Çalışmalarımız devam ediyor

Mustafa Akgören gündeme dair merak edilen tüm soruları yanıtladı. Kaç imza kaldı? Buğra Çağlıyan'a hangi takımlardan teklif var? Bilal Ceylan Beşiktaş'a transfer oldu mu? Mehmet Özcan, Trabzonspor'a transfer oldu mu?

Çalışmalarımız devam ediyor

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, Radyospor canlı yayınında Salim Manav’ın sorularını yanıtladı.

Mustafa Akgören programda şu ifadeleri kullandı;
“Trabzonspor ile görüşmelerimiz devam ediyor. Hafta içerisinde olumlu veya olumsuz sonuçlanmasını bekliyoruz. Mehmet Özcan’a karşılık 320 bin Euro’nun silinmesi yönünde bir talebimiz oldu. Trabzonspor yöneticileri de kendi menfaatlerini korumaya çalışıyorlar. Anlaşmak istiyoruz.
Fıratcan Üzüm bizim altyapımızdan yetişmiş bir oyuncu. Trabzonspor’da istediği şansı bulamadı. Kendisi bizim evladımız. Yuvasına dönmek isterse kapımız kendisine açık. Eski formuna Eskişehirspor’da yeniden dönebilir.

Bilal Ceylan konusu da bu hafta içerisinde belli olacak. Mehmet Özcan ve Bilal Ceylan dışında birçok oyuncumuza teklif var. Buğra Çağlıyan’a Beşiktaş ve Galatasaray’ın bir ilgisi var. Buğra’yı yurt dışından isteyen kulüpler de var. 16 yaşında bir oyuncudan bahsediyoruz. Buğra Çağlıyan için belirlediğimiz bir bonservis bedeli var ancak şu an açıklamam doğru olmaz. İsteyen kulüplere aklımızdan geçen rakamı iletiyoruz. Eskişehirspor’un geleceği açısından altyapıdan gelen oyuncular çok değerli. Önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde Süper Lig’e 8-10 tane daha altyapı oyuncumuz transfer yapabilecek potansiyele sahip oyuncular.

TFF’de bulunan 74 dosyamızın 60 tanesini çözdük.  Eskişehirspor’da daha önce görev almış ve oynamış herkes bir şekilde kulübümüze yardım etmeye çalışıyorlar. FIFA’da da 24 dosyamız var. Bu dosyaların da 9 tanesi transfer yasaklı dosyalar. FIFA nezdinde de çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Transfer tahtasını açabilmek adına toplamda 98 tane imza almamız gerekiyor. Çözülenler var, haber beklediklerimiz var. Çalışmalarımız devam ediyor. İmza veren alacaklarımıza teşekkür ediyoruz. Henüz imza vermeyenlerden de anlayış bekliyoruz.” 

Transferi açarsak 5-6 takviye yapmak istiyoruz. Bu sene ligde kalmak istiyoruz ama işimizin de çok olduğunu biliyoruz. Küme düşme potasının 32-33 puanlarda olacağını düşünüyorum. Şu anda 4 puanımız var. 29-30 puanı almak istiyoruz ama başaramazsak da pes etmeyeceğiz. Gelecek sezonun kadrosunu kurarak düştüğümüz gibi TFF 1.Lig’e geri dönmek istiyoruz.

Trabzonspor da, Eskişehirspor da Türk takımı. Ama borç döviz üzerinden. Genel olarak konuşuyorum. Yerli kulüpler kendi aralarında döviz üzerinden değil, Türk lirası üzerinden alışveriş yapmalılar. Erkan Zengin Trabzonspor’dan Eskişehirspor’a transfer olduğunda Euro kuru 3 lira civarındaydı. Bugün ise 9 lira. 3 katı gibi bir fark var. Korkunç bir durum. Kulüplerimizin borçlarının ciddi oranda artmasının en önemli sebeplerinden birisi de döviz kurunun artışı. 

Aklımızda 3-5 isim var. Bayram Toysal ile ben görüşmedim. Eskişehirli hocalarımızla anlaşabiliriz. Dışarıdan gelmek isteyen vizyonuna, çalışkanlığına ve kalitesine güvendiğimiz hocalarda var. Teknik Direktör konusu da bu hafta içerisinde netleşecek. 

TFF’de yapılan toplantıda bir teşbih (benzetme) yapmıştım. Orada yanlış anlaşıldım. Ben hepimiz aynı gemideyiz. Batarsak hepimiz batarız demek istemiştim. Ama herkes kendi derdinde. Bazıları da ‘sen kendi kulübünün durumu ile ilgilen’ diyor. Sadece takımın 10 milyardan fazla borcu var. Diğer kulüplerinde 10 milyar olsa 20 milyar borç yapar. Allah herkesin yardımcısı olsun.” 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27