banner1

Hayretle takip ediyoruz!

Eskişehirspor yönetimine talip olan gruptan yeni bir yazılı açıklama daha geldi...

Hayretle takip ediyoruz!
banner14
banner60

Eskişehirspor yönetim kurulunun 03.09.2019 tarihinde almış olduğu tarihi kongre kararı üzerine 04.09.2019 tarihinde bu kararı almada doğrudan ya da dolaylı katkısı olan herkese ayrım gözetmeksizin teşekkür etmiş ve bu kararın Eskişehirspor da yeni bir dönemi başlatarak kulübün önünü açacağını ifade etmiştik. 

24 saat bile geçmeden bu defa bu kararın iptali konusunun gündemde olduğunu hayretle öğrenmiş bulunuyoruz. 

Yaz boz tahtasına dönerek kulübümüze çok zarar veren bu gelişmeler karşısında Eskişehirspor Yönetimine Talip Olan Grup olarak hali hazırdaki sorunlarla ilgili bazı açıklamalarda bulunmamız zarureti doğmuştur.

1.    YÖNETİME KARŞI GÜVEN ZAAFİYETİ SORUNU

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Sayın Osman Taş çok sayıda çelişkili kararlar alarak yönetime karşı bir güven zaafiyeti sorunu yaratmıştır.

Son basın toplantısında bir başkan gibi davranamadığını bizzat kendisi söylemiş, örnek olarak keşke getirmeseydim dediği ancak kendisinin getirdiği teknik direktör Sayın Fuat Çapa’yı bir türlü gönderemediğini ifade etmiştir.

Benzer şekilde kendi öz yönetimindeki bazı üyelerle anlaşamadığını, bunların kendisine rağmen kongre kararı aldığını bu karara karşı olduğunu söylemiştir.

Daha önce de Esstore ‘ları açtım-kapattım, yönetimden istifa ettim-etmedim gibi çelişkili söylemleri olmuştur.
Sayılan bütün bu örnekler Eskişehirspor yönetimine karşı güveni zedelemiş, sözlerinin inandırıcılığını yok etmiştir.
Eskişehirspor kulübünün yönetilemez hale gelmesi binlerce taraftarın yönetimini de zorlaştırmıştır. Taraftarın ve tribün liderlerinin sağduyulu tavrı bu sorunun büyümesini önlemiştir.
En son 90.000 TL için kulübe icra gelmesi ve bu haberin Türkiye çapında duyulması Eskişehirsporluları mahcup etmiş, yönetime karşı güven zafiyetini derinleştirmiştir.
Güven zaafiyeti kulübün ayni ve parasal kaynaklara erişimini de zorlaştırmıştır.
Kulübe geçmişte destek veren birçok iş insanının, şirketin, sivil toplum kuruluşlarının bu dönemde beklenilen katkıyı vermemeleri de güven zafiyetiyle ilgilidir. Nitekim Sayın Osman TAŞ yönetimi son üç ayda reklam ve benzerinden gelen gelirlerin önceki yıla göre 3.000.000 TL civarında daha az olduğunu ifade etmiştir.
Benzer nedenlerin Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in başında olduğu Büyükşehir Belediyesi ve  merkez ilçe belediyeleri yönetimleri için de geçerli olduğu bilinmektedir.

 

Doğal olarak, güven vermeyen kendi içinde kavga eden ve tutarsız yönetimlere de destek de az olmaktadır.
 

2.    KONGRE KARARINA KARŞI ÇIKMA SORUNU
Kongreler, yönetimlerin tıkandıklarında önlerini açmak için kullanabilecekleri bir araçtır.
Kongreler yeni bir ekip, yeni finans kaynakları, yeni bir heyecan dalgası yaratarak işlerin düzelmesine vesile olabilir.
Eskişehirsporun geçmiş yönetimleri de zaman zaman bu yola gitmişler, kongre kararları alarak yönetimlerini yeni yöneticilere devretmekte tereddüt etmemişlerdir.
Sayın Osman Taş yönetiminin işbaşına gelmesi de bu konunun tipik bir örneğidir.
Sayın Kaan Ay yönetimi üstelik başarılı bir şekilde yönetimde iken kongre kararı alınmış ve Sayın Osman Taş başkanlığında yeni yönetim görevi devralmıştır.
Bugün Osman Taş yönetimde başarısız olduğu halde kongre kararına karşı çıkmaktadır.
Yani kendisi işbaşına gelirken kongre olsun diye çabalarken, şimdi olmasın diye çabalamaktadır. 
Oysa Eskişehirspora şu anda yapılacak en büyük iyilik bir an önce kongre kararı almaktır.

 

3.    YANLIŞ ZAMANDA YANLIŞ KARARLAR ALMA SORUNU
 

Sayın Osman TAŞ bazı kararları erken ya da geç alarak, veyahut hiç almayarak kulübe sıkıntı olarak yansıyan sorunlara yol açmaktadır.
Ligler başladıktan sonra yeni hocalar getirtmek isteyip Sayın Fuat ÇAPA hocaya tazminatını ödeyerek işine son vermek yanlış zamanda alınabilecek yanlış kararlara bir örnektir.

 

Fuat Hoca yıllardır kulübe emek vermiştir. Ayrıca kulüp maddi sıkıntı çekerken ödenecek maddi tazminat gereksiz bir yüktür.
 

Diğer taraftan bu durumun futbolcuların performansları üzerinde de muhtemelen olumsuz etkileri olacaktır ve kulübe zarar verecektir.
 

Yukarıda sayılan sorunların çözümü ve böylece Eskişehirsporumuzun içinde bulunduğu yoğun bakım odasından çıkarak sağlığına kavuşması için oluşturduğumuz aday yönetimimize bugüne kadar pekçok kişi, kurum ve çevreden destek gelmektedir.
 

Bunlar arasında başta taraftarlarımız olmak üzere eski yönetimlerde yer alan başkanlar ve üyeler, kongre delegeleri, mevcut yönetimden üyeler, iş insanları, bürokratlar, spor ve basın çevreleri yer almaktadır.
 

Sorun çözmenin dışında hak-hukuk-adalet gözeterek dürüst-şeffaf-herkesle barışık çok güçlü bir yönetim oluşturma konusunda tüm hazırlıklarımızı tamamladığımızı, daha önce paylaştığımız gibi finansal kaynaklarımızın sözde değil gerçekte hazır olduğunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Eskişehirspor Yönetimine Talip Olan Grup Adına
Doç. Dr. Adnan SEVİM

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 22:29
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27

sanalbasin.com üyesidir