Tanase dosyası çözüldü

Eskişehirspor yönetimi büyük sorun olan Cristian Tanase dosyasını çözdü. Altyapının transfer yasağı da sona ermiş oldu.

Tanase dosyası çözüldü

Başkan Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından müjdeyi vererek "Eskişehir'imize hayırlı olsun. Tanse dosyası çözüme kavuşmuş ve Alt yapı transfer yasağımız kalkmıştır" dedi.

Göreve geldiği andan itibaren Başkan Mehmet Şimşek ve yönetimi gece gündüz borçları kapatmak için çalışıyor. Özellikle yerli ve yabancı olmak üzere ciddi indirim yapan futbolcuların dosyaları bir bir kapatılıyor.

Sıkıntılı FIFA dosyalarında bile başarılı sonuçlar alındı. Şu anda Eskişehirspor’da altyapıda transfer tahtasının açılması için en önemli engel Tanase dosyasıydı.

Siyah Kırmızılı takımda bir dakika bile resmi maçta forma giymeyen Tanase ile yönetim arasında avukatlar aracılığıyla görüşmeler yapıldı. Futbolcuya 100 bin Avro teklif edildi. Tanase 150 bin Avro istedi. Ardından yönetim teklifini artırdı. Tanase 200 bin avro’ya çıktı. Sonrasında 250 bin Avro istedi… En son 300 bin Avro isteyen Tanase, son görüşmelerde ise parasının neredeyse tamamın istiyordu.

Tanase’nin avukatı Eskişehirspor’un -6 puanının silinmesi için FIFA’ya başvurmuştu. Önümüzdeki günlerde Eskişehirspor -6 puan şokuyla karşılaşacaktı.  Tanase’nin ısrarla anlaşmaya yanaşmaması işi sıkıntıya sokuyordu. Eskişehirspor yönetimi bu konuda elinden geleni yaptı. Futbolcu ile anlaşıldı. Böylece altyapı transfer  yasağı da kalkmış oldu. Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından "Eskişehir'imize hayırlı olsun.  Tanse dosyası çözüme kavuşmuş ve Alt yapı transfer yasağımız kalkmıştır" paylaşımı yaptı. Bu müjde camiada da sevinçle karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27