Diyanet o iddiaları yalanladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, taşra teşkilatlarında alkollü içecek alımının söz konusu olmadığı, çay alımları için yanlışlıkla 'alkollü içecekler' kodunun seçildiği belirtildi.

Diyanet o iddiaları yalanladı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), son olarak alkollü içecek alımıyla ilgili sosyal medyanın gündemine oturdu. Başkanlığın 2020 mali tablosunda, 3 bin 559 TL'lik harcamanın "Alkollü içecek" ibaresiyle belirtilmesi dikkat çekiyor. Tablodaki bu görünüm bazı yayın organlarınca gündeme getirildi. DİB'nın alkollü içecek için harcama yaptığı iddia edilen yayınların ardıdan bir açıklama yayınlandı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, taşra teşkilatlarında alkollü içecek alımının söz konusu olmadığı, çay alımları için yanlışlıkla 'alkollü içecekler' kodunun seçildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, "Diyanet İşleri Başkanlığı'mızın taşra teşkilatındaki bazı harcama birimlerince 2018-2019 yıllarındaki çay alımları için Taşınır Kayıt ve Yönetim Sistemi'nde (TKYS) '150.08.01 Alkolsüz İçecekler' kodu seçilerek Taşınır İşlem Fişi (TİF) düzenlenmesi gerekirken, zuhulen '150.08.02 Alkollü İçecekler' kodu; bir üst satır seçileceğine bir alt satır seçilmiştir. Haberlere konu olan durum, bundan ibarettir. Dolayısıyla alkollü içecek alımı söz konusu değildir." ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27