Ülkemize kurulan tuzakların hepsi çöküyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Londra'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla buluştu. İngiltere'deki seçimleri hatırlatan Erdoğan, İngiltere'deki seçimlerde Türkler'in belirleyici rol oynamalarını istedi.

Ülkemize kurulan tuzakların hepsi çöküyor
banner14
banner60

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kişi başı milli gelirine göre en fazla sığınmacıya ev sahipliği yaptığını söyledi. Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye verdiği sözleri tutmadığını hatırlatan Erdoğan, Türkiye'nin emin ellerde olduğunu söyleyerek 17 yıl öncesine göre çok daha güçlü bir Türkiye olduğunu ifade etti.

Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi için geldiği Londra'da Old Bllngsgate binasında İngiltere'deki Türk vatandaşları ve Müslüman toplumuyla bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Erdoğan,vatandaşları selamladı ve "Buradan, sizlerin aracılığıyla kalpleri bizimle atan Asyalı, Afrikalı, Türkistanlı, Keşmirli, Arakanlı, Yemenli, Libyalı, Suriyeli mazlumlara selamlarımı gönderiyorum. İlk kıblemiz Kudüs'e canları pahasına sahip çıkan Filistinli kardeşlerime aynı şekilde muhabbetlerimi iletiyorum." diye konuştu.

NATO Liderler Zirvesi vesilesiyle Türk vatandaşları ve Müslüman toplumuyla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Erdoğan, salonu dolduranlara aşkı, sevdası, ahde vefası için teşekkür etti.

Türk vatandaşlarına seçim uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayın 12'sinde İngiltere'de seçimlerin yapılacağını
anımsatarak, "Bu seçimde burada az önce başkanımızın da ifade ettiği gibi belirleyici rol oynamalısınız ve oynayacağınıza inanıyorum. Ülkem ve milletim adına her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Rabbim sizleri her türlü sıkıntıdan muhafaza buyursun diyorum." ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin emin ellerde, emniyet, huzur ve barış içinde olduğunu dile getiren Erdoğan, sözlerin şöyle sürdürdü:

"Bugün 17 yıl öncesine göre çok daha güçlü bir Türkiye var. Bugün üzerinde rahatça oyun oynanan değil, bölgesinde oyun kuran, oyun bozan kararlı bir Türkiye var. Bugün birkaç milyar dolar için el açan değil, dünyada milli gelire oranla en fazla insani yardım yapan cömert bir ülke var. Bugün
2002'ye göre ekonomisini 3,5 kat büyütmüş, kişi başı milli gelirin 3 bin 500 dolardan 9 bin 700 dolara çıkarmış, ihracat rakamlarında her sene rekora koşan bir Türkiye var. Bugün, duble yollarla, köprülerle, hızlı tren hatlarıyla, tüneller, kavşaklar, köprülerle, viyadükler, dünyanın
ilk üç sırasındaki en büyük havalimanlarıyla, Asya'yı Avrupa'ya
bağlayan yeni gerdanlarıyla ulaşım altyapısını tamamlamış bir Türkiye var.
Bugün, Ege'de, Karadeniz'de, Doğu Akdeniz'de haklarını savunan,
menfaatlerini koruyan, donanması güçlü bir Türkiye var. Bugün, kendine sığınan 4 milyonu aşkın mazlum ve mağdura kucak açan, onlara sahip çıkan bir Türkiye var."

Dünyanın hiçbir yerinde Türkiye'den başka bu kadar mülteciye tek elde ev sahipliği yapan bir başka ülke bulunmadığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu 4 milyon mültecinin içinde yaklaşık 3 milyon 250 bin Arap, 350 bin Kürt, kalan diğerleri ise bunun içinde Ezdi var, Keldani var, Aram var. Bütün bunlara hiçbir ayrım yapmaksızın bunları besleyen bir Türkiye var. Tabi önemli olan bir şey var. Peki Avrupa Birliği ne yaptı? Avrupa Birliği şu
ana kadar söz verdiği halde sadece 2016'da '3 artı 3 yan 6 milyar avro destek vereceğim' dediği halde ne yazık ki sadece 3 milyar avro uluslararası STK'lar vasıtasıyla Kızılayımıza, AFAD'a vesare verdiği destek var. Yani bu para bizim milli bütçemize girmiyor. Bizim yaptığımız ne? Şu ana kadar 30 milyar doları aştı yaptığımız oradaki yatırımlar. Türkiye'nin farkı bu.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'nin topraklarında gözümüz yok ama gözü olanlar lütfen terk etsinler." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Silah üzerinden, ölüm üzerinden, acı, kan, baskı ve tehdit üzerinden ülkemize kurulan tuzakların hepsi çöküyor." ifadesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 08:16
banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27