banner1

"Ayasofya'ya sahip çıkalım"

"Ayasofya cami ibadete açılsın" sözüyle sosyal medyayı sallayan Yıldız Tilbe, gelen tepkiler üzerine bir tweet daha attı. Tilbe, kendisine eleştirede bulunanlara, "Sanki 'Vatikan'ı camii yapalım' dedik" yanıtını vererek yeniden gündeme oturdu.

"Ayasofya'ya sahip çıkalım"
banner14
banner60

Yıldız Tilbe, Yeni Zelanda'daki iki ayrı camiye yönelik yapılan saldırılara sert bir şekilde tepki göstererek, Ayasofya'nın ibadete açılması için tweetler atmıştı.

Müslüman kardeşlerimiz için rahmet dileyen ve Ayasofya'nın ibadete açılmasının önünde hiçbir engelin bulunmadığına dikkat çeken Tilbe'nin tweetleri ,sosyal medyada olay oldu.

"Ayasofya'ya sahip çıkalım"

Attığı tweette "Fatih Sultan Mehmet boşuna mı cami yaptı orayı? Ayasofya'nın ibadete kapalı tutulması İstanbula sahip çıkamamaktır, sahibi olmayan yere göz diken çok olur, Ayasofya'ya sahip çıkalım" sözlerine yer vermişti.

"Ayasofya için izin mi alacağız?"

"Ayasofya'nın öyle kapalı kalması için hiçbir sebep yok, fakat ibadete açılması için başta Fatih Sultan Mehmet'in vasiyeti ve Müslüman aleminin isteği ve bir sürü sayamadığım nedenden dolayı ibadete açılmalı. Açılsın, izin mi alacağız?

"Bütün vatan şehitlerinin ruhu şad olur"

Valla bak büyük bir törenle açalım, bütün ülkelerin büyükleri gelsin yemekler dağıtılsın, Kur'an-ı Kerim okunsun çok güzel olur, bütün Osmanlı'nın ve gelmiş geçmiş bütün vatan şehitlerinin ruhu şad olur.

"Dua anında saldıranlar insan değillerdir"

Allah, Yeni Zelanda'da şehit edilenlere rahmet eylesin. Hangi dinde olursa olsun bir insanın, en savunmasız anı dua ederkendir, Allah'ın evinde, Allah'ın huzurunda, dua anında saldıranlar hiçbir dine mensup olamazlar ve insan değillerdir.

Ben herhangi biri olarak, dünyanın öbür ucunda birinin canlı yayın yaparak bir camideki savunmasız insanları katletmesine ve dünyanın öbür ucundan ülkemize dönüp Ayasofya'yı geri alıcaz sizi de halledicez demesinden bunu anlıyorum."

"Sanki 'Vatikan'ı camii yapalım' dedik"

Açık ve net bir dille Ayasofya için bu kelimeleri kullanan şarkıcı, tweetlerinden dolayı oldukça tepki aldı. Tilbe, kendisine eleştirede bulunanlara, "Sanki 'Vatikan'ı camii yapalım' dedik" yanıtını vererek yeniden gündeme oturdu.

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner28

banner29

banner30

banner21

banner31

banner17

banner22

banner18

banner20

banner26

banner34

banner23

banner27

sanalbasin.com üyesidir