Sevgililer Günü Hediyeleşme Günü Değildir

Ülkece çok zor zamanlar geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. İşsizlik ve geçim derdi çeken insanlarımızın yaşadığı duygulargöz ardı edilecek duygular değildir. Çok zor zamanlar ve ağır tablolara şahit oluyoruz. Çok şükür ki aşı bulundu. Umut ediyoruz ki daha iyi olacak iyileşeceğiz; ama biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor.

İçinde bulunduğumuz zor koşullarda önceliklerimiz farklı olmak durumunda tabiki. Bu yılda bir restoranda baş başa yemek yenilmese de olur. Pırlanta yüzük olmasa da olur, ele ele çiçekli yolarda gezilmese de olur. Demet demet çiçekli güller alınmasa da olur. O kadar çok vefat etmiş vatandaşımız varken sevgililer gününün olumsuz koşullarını düşünmek bencilce olur. Önceliğimiz insan sağlığı olmalıdır. Pek çok insan yas tutarken, nice nice doktorlarımız şehit olmuşken, İzmir’de deprem sel, fırtına gibi felaketler yaşanıyorken bu sevgililer günü kutlanılmasa da olur.

Siz de benim gibi, televizyon kanalarındasürekli pırlanta reklamı görmekten sıkılanlardan mısınız? Sevginin sembolü pırlanta değildir. Sevgililer günü hediye günü değildir. Her kadın da pırlantadan hoşlanmaz.

Sohbet etmek, şiir yazmak, onun gözlerine bakarak derdini dinlemek, onunla bir yorgunluk çayı paylaşmak, şarkı söylemek… Bu ve bunun gibi içten duygular yeter. Hediyeleşmek de güzeldir, ama şu dönemde beklemek ya da bunu gösteri haline getirmek doğru değildir. Örneğin kadın kocasının kendisine aldığı elmas gerdanlığı şu dönemde durum fotoğrafı yapmamalıdır, toplumun her kademesini düşünmelidir.Ayrıca hediye almak hiç de kolay bir şey değildir maddi imkânı yerinde olduğu halde karar veremeyen ve seçim yapamayan insanlar da vardır bu da çok normaldir.

Varsın tek dert kutlanmayan sevgililer günü olsun. Yeter ki insanlar kurtulsun, hastanelerde acı çeken hastalar şifa bulsun. İşsiz babalar bir an önce işlerine kavuşun. Allah ülkemize dirayet, sağlık ve kolaylık versin.

Sevgi tertemiz ve gerçek bir dünyadır. Hediyelere ihtiyaç duymaz. Bir insanın size hediye almaması değer vermediğini de göstermez. Ayrıca sizi değerli hediyeler için sevebilen ya da sevemeyen insanın sevgisi de gerçek bir sevgi olmayabilir.

Sevgiyle kalınız efendim.

YORUM EKLE

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27