Erdoğan'a sessiz kalma çağrısı

İsrail'e ‘one minute' diyen Erdoğan bugün Çin'e niye ‘one minute' diyemiyor? Çin'in bu haddini bilmez tutumuna karşı sessiz kaldı çünkü aşıda Çin'e muhtaç. Türkiye tek bir aşıya yatırım yaptı o da Çin aşısı Sinovac."

Erdoğan'a sessiz kalma çağrısı
banner14

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu şunları söyledi;

“Türkiye'yi bu duruma düşüren iktidara seslenmek gerekir. Onurla arkasında durduğumuz şekilde Sayın Erdoğan Davos'ta ‘one minute' demişti ya ve o zaman birlikte bir ekip olarak çalıştığımız o gecede onurla o sözün arkasında durmuş ve İsrail Cumhurbaşkanı'na kendi şahsi telefonundan özür diletmiştik ya ve bütün İslam dünyası, bütün mazlumlar ayağa kalkıp Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın arkasında durmuştu ya şimdi sorma vaktidir; o gün ‘one minute' diyen Erdoğan bugün Çin'e niye ‘one minute' diyemiyor? 

Çin'in Büyükelçisi haddini aşarak Türkiye'de siyasilere belediye başkanlarına açık bir şekilde tehdit savururken Türkiye'yi yönetenler sessiz kalıyorlar. O gün ‘one minute' denildiğinde Sayın Erdoğan'ın yanında Anadolu'nun değerlerine hayatını feda etmeye hazır bir ekip vardı. Fakat şimdi Sayın Erdoğan'ın sesi çıkmıyor çünkü açık bir şekilde dümende Çin muhibbi, 28 Şubat ideoloğu Perinçek'in olduklarını söyleyen bir Türkiye var. aradaki fark bu. 

Sesiniz niye çıkmıyor Sayın Erdoğan? Çin Büyükelçisi Ankara sadece siyasilere değil size de parmak salladı ve tehdit etti Türkiye'yi. Çin Büyükelçisi bu cesareti nerden alıyor? Büyükelçiler merkezden talimat almadan eylemde bulunmazlar. Demek ki Çin'den doğrudan bir talimat aldı. Arkadaşlar nereden aldılar bu cesareti? 
Eğer Türkiye'yi yöneten Cumhurbaşkanı kendisine ‘Aptal olma' diyen Amerikan Başkanı'na sessiz kalırsa bugün de Çin'den Ankara'da böyle bir ayar geldiğinde sessiz kalmaya devam eder.

Çin'in bu haddini bilmez tutumuna karşı sessiz kaldı çünkü aşıda Çin'e muhtaç. Dünyada pandemi var, bütün ülkeler tedbirlerini aldı. Bilinçli ülkeler teknolojik altyapısına sahip ülkeler önce kendi milli aşılarını yapmak için teşebbüs etti. Sonra dünyanın değişik yerlerindeki aşılara bakarak o aşılardan en uygun olanını çok alternatif olacak şekilde aldı. Bir tek Türkiye tek bir aşıya yatırım yaptı o da Çin aşısı Sinovac. Aylar öncesinden Sayın Erdoğan'ın ve Sağlık Bakanı'nın açıklamarına bakın, Nisan ayında milli ve yerli aşı tamamlanacak ve vatandaşlarımızı milli aşıyla aşılamaya başlayacağız diyorlardı. 

Nisan ayı geldi aşı var mı? Yok. Bütün bu aşı tesisleri için ihtiyaç hissedilen para 50 milyon Türk Lirası, toplamı 100 milyon Türk Lirası civarında bir masraf. Ama bakın Nisan ayı geldi ortada aşı yok.”
 

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27