Ümit Milli Takımımız mağlup oldu

Ümit Milli Takımımız, Haziran ayında başlayacak olan 2023 UEFA U21 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme müsabakaları öncesinde Sırbistan ile oynadığı özel maçı 1-0 kaybetti.

Ümit Milli Takımımız mağlup oldu
banner14

Alanya'da Bahçeşehir Okulları Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada, Sırbistan'ın golünü 39.dakikada Svetozar Markovic kaydetti. Ümit Milli Takımımız, 2 Haziran'da Ukrayna ile İstanbul'da bir hazırlık maçı daha oynadıktan sonra 2023 UEFA U21 Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri ilk maçını 8 Haziran'da Kazakistan deplasmanında oynayacak.

Stat: Bahçeşehir Okulları Stadyumu

Hakemler: Ömer Faruk Turtay, Kadir Akıllı, Kerem İltangil, Mazlum Doğan Bodur

Türkiye: Doğan Alemdar, Rıdvan Yılmaz (Dk.90 Ömer Faruk Beyaz), Yusufcan Esendemir, Rahmi Salih Kaya (Dk.90 Serdar Saatçı), İsmail Çokçalış, Barış Alper Yılmaz (Dk.85 Cemali Sertel), Umut Güneş, Abdussamed Karnuçu (Dk.70 Kartal Kayra Yılmaz), Kerem Atakan Kesgin (Dk.46 Erkan Eyibil), Gökdeniz Bayrakdar (Dk.39 Burak İnce), Zeki Amdouni (Dk.46 Batuhan Kör)

Sırbistan: Milos Gordic (Dk.64 Aleksa Milojevic), Dejan Tetek (Dk.90 Aleksa Djurasovic), Arangel Cestic, Slobodan Tedic, Armin Djerlek (Dk.46 Lazar Pavlovic), Zeljko Gavric (Dk.64 Radivoj Bosic), Svetozar Markovic, Dimitrije Kamenovic (Dk.90 Danilo Mitrovic), Zlatan Sehovic (Damijan Danicic), Ivan Milosavljevic (Dk.64 Dejan Zukic), Filip Stevanovic (Dk.46 Nemanja Jovic)

Ümit Milli Takım'ın Sırbistan maçı aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:

Kaleciler: Doğan Alemdar (Hes Kablo Kayserispor), Ersin Destanoğlu (Beşiktaş A.Ş.), Abdullah Yiğiter (Amed Sportif Faaliyetler)

Defans: Rıdvan Yılmaz (Beşiktaş A.Ş.), Seyfettin Anıl Yaşar (Afjet Afyonspor), Yusuf Can Esendemir (Altınordu), Cemali Sertel (Medipol Başakşehir FK), Ravil Tagir (Medipol Başakşehir FK), Şefik Abalı (FC Wacker Innsbruck), Rahmi Salih Kaya (Altınordu), İsmail Çokçalış (Bursaspor), Serdar Saatçı (Beşiktaş A.Ş.)

Orta Saha: Burak İnce (Altınordu), Umut Güneş (Aytemiz Alanyaspor), Ömer Faruk Beyaz (Fenerbahçe A.Ş.), Kartal Kayra Yılmaz (Bereket Sigorta Ümraniyespor), Doğucan Haspolat (Kasımpaşa A.Ş.), Kerem Atakan Kesgin (Demir Grup Sivasspor), Abdussamed Karnuçu (Tarsus İdman Yurdu), Melih İbrahimoğlu (Heracles Almelo), Erkan Eyibil (Go Ahead Eagles), Batuhan Kör (Bursaspor)

Forvet: Yusuf Barası (Az Alkmaar), Gökdeniz Bayrakdar (Fraport-TAV Antalyaspor), Mohamed Zeki Amdouni (FC Stade Lausanne Ouchy), Ali Akman, Barış Alper Yılmaz (Ankara Keçiörengücü)

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27