Halk sağlığını tehlikeye attılar

Artvin’de bir zincir market şubesinde çalışan işçiler, market sorumluları ve satış müdürleri tarafından tavuk, yoğurt gibi ürünlerin son kullanma tarihleri okunamaz hale getirilerek satışa zorlandıklarını söyledi.

Halk sağlığını tehlikeye attılar

Ürünlerin üzerindeki son kullanma tarihi asetonla sildirildi. Kasada açık vermemek adına halk sağlığı hiçe sayıldı. Artvin’de bir zincir market şubesinde çalışan işçiler, market sorumluları ve satış müdürleri tarafından tavuk, yoğurt gibi ürünlerin okunamaz hale getirilerek satışa zorlandıklarını söyledi. Bozuk ürünler markette satışa sunuldu.

Mağaza Market Sendikası bugüne söz konusu zincir marketin birçok şubesinden aynı şikayeti aldıklarını söyledi ve Tarım ve Orman Bakanlığına denetim çağrısında bulundu. Market-Sen Örgütlenme Koordinasyonu Üyesi Doğan Aras işçiler ile birlikte tüketicileri de konuyla alakalı hassasiyete davet etti.

KRT’ye konuşan Aras, “Sorumlular işçilere zorla yaptırdılar. İşçiler de bu durumu kayıt altına aldı. Bu ürünler günlerce reyonda durduktan sonra tarihleri dolunca sorumlular tarafından işçilere zorla sattırılmaya çalışıldı. Tavuk, yumurta gibi bozuk ürünler raftan kaldırılarak imha edilmesi gereken ürünlerdir. Vatandaşlarımız market reyonlarında son kullanma tarihi geçmiş ürün gördüklerinde Alo 174 Gıda hattını arayarak durumu bildirebilirler. Bu tarz işletmeler ciro uğrana halkın sağlığını tehlikeye atamazlar” ifadelerini kullandı.
 

EMG Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27