Av. Barış Koyuncu: Aceleci davranmayacağız

ANA BAŞLIK: ŞAMPİYONLUĞA OYNAYACAK BİR KADRO KURMAK İSTİYORUZ

Hukuk ve TFF İşlerinden Sorumlu Asbaşkanımız Av. Barış Koyuncu gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yöneticimiz, “Fidan bağışı kampanyamızı en kısa zamanda başlatacağız. Transfer tahtasının açılması konusunda bu kampanyadan gelecek gelir elimizi oldukça güçlendirecektir” dedi.

KARANTİNA SÜREÇLERİ SONA ERDİ

İlk olarak Başkanımız Mustafa Akgören ve yöneticilerimizin geçirdikleri karantina süreçleri ile ilgili konuşan Av. Barış Koyuncu, “Covid-19 maalesef kulübümüze de uğradı. Onlarca futbolcumuzun ardından yönetim kurulunda da görüldü. Başkanımız iyileşti ve taburcu oldu. Diğer yöneticilerimiz iyileşti. Karantina sürecini sıkıntısız bir şekilde atlattılar. Çok şükür ben Covid-19 süreci geçirmedim” ifadelerini kullandı.

POTANSİYELİ OLAN OYUNCULARLA DEVAM EDECEĞİZ

Saha içerisinde alınan sonuçlardan dolayı üzgün olduklarını söyleyen Av. Barış Koyuncu, “Sezonu en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz. Mayıs ayının ikinci haftasında son maçımıza çıkacağız. Bu sezon lige veda edeceğiz ancak önümüzdeki sezona sıkı bir şekilde hazırlanmak istiyoruz. Bu sezon kendini gösteren, gelecek vaat eden, potansiyelli oyuncularımız önümüzdeki sezon kadromuzda yer alacaktır” şeklinde konuştu.

SPORTİF BAŞARISIZLIK NEDENİYLE BU KARAR ALINDI

Cengiz Seçsev ile yolların ayrılması konusunda değerlendirmelerde bulunan Hukuk ve TFF İşlerinden Sorumlu Asbaşkanımız, “Yönetim kurulu olarak Cengiz Seçsev ile yolları ayırma kararı aldık. Hocamız ile ayrılığın sebebi tamamen sportif başarısızlıktır. Takımımızın saha içerisinde göstermiş olduğu performanstan memnun değildik. 3 maçta kalemizde 11 gol görmemiz de bu kararın alınmasında etkili oldu. Kendisine vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

ACELECİ DAVRANMAYACAĞIZ

Yeni Teknik Direktör konusunda aceleci davranmayacaklarını ifade eden Av. Barış Koyuncu, “Yeni sezona şampiyonluk parolası ile hazırlanmak istiyoruz. Transfer yasağını kaldırıp, hedefe koşacak bir kadronun oluşturulması için çalışmalara başlayacağız. Bu hedefe giderken bize çok ciddi katkılar sağlayacağına inandığımız bir hoca ile anlaşmak istiyoruz. Aceleci davranmak istemiyoruz. Yeni hoca konusunda şimdilik net bir gelişme yok” ifadelerini kullandı.

KUR ARTIŞI BELİMİZİ BÜKÜYOR

FIFA dosyaları hakkında konuşan Hukuk ve TFF İşlerinden Sorumlu Asbaşkanımız en çok da kur artışından yakındı. FIFA dosyaları konusunda temaslarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor diyen Av. Barış Koyuncu, “Yaptığımız tüm anlaşmalara sadık kaldık, yapılandırılan borçların tarihleri geldikçe ödedik. Bugüne kadar kulübümüz bu konuda en ufak bir sıkıntı yaşamadı. Maddi gelirler sağladıkça temaslarımızı artırıp, ödemeler gerçekleştiriyoruz. 2019 yılının Kasım ayında göreve geldiğimizde Euro kuru 6 lira 30 kuruş civarındaydı. Bugün 10 liranın üzerinde işlem görüyor. Döviz borçlarında yüzde 40 civarında bir artış yaşandı. Biz ne kadar gelirler sağlayıp ödemeler yapsak da döviz borcumuz kur farklılıkları nedeniyle belimizi büküyor” dedi.

MEHMET ÖZCAN’A SAYGI DUYDUK

21 Nisan tarihinde sözleşmesini fesheden Mehmet Özcan hakkında değerlendirmelerde bulunan yöneticimiz, “Mehmet Özcan 5 yıldır Eskişehirspor bünyesinde yer alan yetenekli bir oyuncuydu. Sözleşmesi bu sezon sonu eriyordu. Kendisi ile yaptığımız görüşmelerde bizimle devam etmek istemediği ifade etti. Profesyonel bir oyuncu olarak bu kararı alma hakkı vardı. Bu kararı alan bir oyuncuya da saygı duymak zorundaydık. Kendisine yeni hayatında başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

31 Mayıs 2021 tarihinde sözleşmesi sona erecek olan diğer oyuncular ile de görüştüklerini ifade eden Av. Barış Koyuncu, “Sözleşmesi sona eren oyuncular ile görüşüyoruz. Tekliflerimizi iletiyoruz. Bazı oyuncular bizi menajerlerine yönlendirdiği için menajerlerini Eskişehir’e davet ettik. Görüşmeler devam ediyor. Kalmasını istediğimiz oyuncular belli. Devam etmek istemediğimiz oyuncular ile herhangi bir görüşme gerçekleştirmiyoruz. Biz sadece önümüzdeki sezonlarda Eskişehirspor’a katkı sağlayacağına inandığımız oyuncular ile devam etmek istiyoruz. Şu an ayrılmak adına federasyona başvuran oyuncumuz olmadı” dedi.

EN KISA ZAMANDA BAŞLAYACAK

Taraftarlarımızın sabırsızlıkla beklediği Eskişehirspor Hatıra Ormanı projesinde hazırlık aşamasında sona geldiklerini söyleyen yöneticimiz, “Fidan kampanyasında gerekli izinleri aldık, son hazırlıkları yapıyoruz. Tanıtım videoları, reklamlar her şey hazır. Türkiye çapında ses getirecek bir kampanyaya imza atmak istiyoruz. En kısa zamanda fidan bağışı kampanyamızı başlatacağız. Transfer tahtasının açılması konusunda bu kampanyadan gelecek gelir elimizi oldukça güçlendirecektir” şeklinde konuştu.

İKİNCİ ARZ GÖRECEĞİ İLGİYE BAĞLI

Bitci.com ile yapılan işbirliği sonrasında satışa sunulan kripto para projesi hakkındaki düşüncelerini dile getiren Koyuncu, “EsesToken konusunda ilk arzdan alım yapan taraftarlarımızın ve yatırımcıların hepsi parasını dörde, beşe katladı. Kazananları kutluyorum. 260 milyon EsesToken üretildi ve bunun sadece 12 milyon adedi borsada işlem görüyor. İlerleyen dönemlerde gidişata bakılacak ikinci arz konusunda karar verilecek. Borsaya yeni çıktı ve şu an gidişatı gözlemleniyor. İlave ihtiyacı olursa ikinci arz elbette olacaktır. Kulübümüze bu proje ile önemli gelirler kazandırdık. Devletimiz kripto para ile alışverişe yasak getirdiği için şimdilik EsesToken ile atkı, forma gibi ürün satışları yapamıyoruz. Yasal düzenlemeler sona erdikten sonra, alım satım işlerine izin verilirse taraftarlarımız EsesToken ile indirimli fiyatlardan ürünlerimizi alabilecekler. Bu iş şu an tamamen devletimizin vereceği karara bağlı” dedi.

ÇOCUKLARINIZI ESKİŞEHİRSPOR’A GETİRİN

“Fabrika projesi bizim üzerine titrediğimiz proje” diyen Hukuk ve TFF İşlerinden Sorumlu Asbaşkanımız, “Bu şehrin çocukları eğer futbolcu olacaksa Eskişehirspor bünyesinde futbolcu olmalı. Biz buna inanıyoruz. Kurtuluşun altyapıdan geçtiğini düşünen insanlar olarak bu projeyi geliştirerek tüm kente yaymak istiyoruz. Altyapımızın ve fabrika projemizin başında işinin ehli insanlar görev yapıyor. Pandemi kurallarına uygun bir şekilde eğitimler devam ediyor. Pandemi şartları izin verirse yaz okulları olacaktır. Hem kulübümüze maddi gelir sağlamak, hem Eskişehirspor sevdalısı çocuklar yetiştirmek, hem de yetenekli çocukları Eskişehirspor’a futbolcu olarak kazandırmak adına gerçekten bu projeye çok önem veriyoruz. Çocuğunun futbolcu olmasını isteyen tüm ailelere çocuklarınızı Eskişehirspor’a getirin diyoruz” şeklinde konuştu.

KALICI GELİRLER SAĞLAYACAK BİR PROJE

Son olarak yapılacak halı sahalar konusunda konuşan yöneticimiz, “Yıkılan altyapı binasının yerine iki tane halı saha yapacağız. Bunu başkanımız açıklamıştı. Halı sahayı yapabilecek firmalar ile görüştük ve ne kadar bir bütçeye sahip olmamız gerektiğini biliyoruz. Sponsor olabilecek firmalar ile görüşüp, bu işi sponsorlarla çözmek istiyoruz. Önümüzdeki aylarda bu konuda da sıcak gelişmelerin yaşanacağını düşünüyorum. Eskişehirspor’a kalıcı gelirler sağlayacak bu projeyi de en kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27