Arıköy eğitimleri start verdi

Odunpazarı Belediyesi’nin konunun uzmanları, demokratik kitle örgütleri, meslek odaları, akademisyenlerle iş birliği yaparak hayata geçirdiği Arıköy’de, 2023 yılı arıcılık eğitimleri start verdi. Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 2023 Yılı 1’inci Grup Arıcılık Eğitimi, Yıldıztepe Mahallesi’nde bulunan Erdal İnönü Halk Merkezi’nde başladı.

Arıköy eğitimleri start verdi

Türkiye’nin örnek projelerinden Arıköy’de eğitimler, 4 grup halinde yapılacak. Toplamda 140 kişinin katılacağı eğitimler, 30 saat teorik, 10 saat de uygulamalı olarak gerçekleşecek. Emekli Ziraat Teknikeri Muzaffer Söğütkıran ve Bal Üreticileri Birlik Başkanı Halil Er tarafından yürütülecek arıcılık eğitimlerinde, katılımcılara arının anatomik yapısı, yetiştirilen ırklar, arıcılık tarihi, kovan tipleri, hastalıklar ile mücadele, bakım ve besleme ile ilgili teorik ve uygulamalı bilgiler verilecek. 

BAŞKAN KURT’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Erdal İnönü Halk Merkezi'nde gerçekleştirilen ilk grup arıcılık eğitimlerine katılan kursiyerler, eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Arıcılık kursiyerleri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve emek veren belediye çalışanlarına teşekkür etti. 

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, önceki dönemlerde verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan ve sertifikalarını alan kursiyerlerin büyük çoğunluğunun profesyonel arıcılık faaliyetlerine başladıklarını vurguladı. Odunpazarı Belediyesi olarak, ARIKÖY 2023 yılı eğitimleri sonucunda da, profesyonel arıcılık yapacak yeni bireyler kazandırılacak olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27