ATAMUN'23 Atayurt Okulları'nda coşkuyla tamamlandı

Atayurt Okullarının gelenekselleşen ATAMUN konferansının 8.'si büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. 

ATAMUN'23 Atayurt Okulları'nda coşkuyla tamamlandı

Ülkenin pek çok yerinden gelen katılımcıların organizasyonda yer aldığı bu seneki ATAMUN'23 konferansı farklı etkinliklerle yine renkli sahnelere tanıklık etti. Dünyanın hali hazırda yaşamakta olduğu pek çok soruna yönelik son derece sıra dışı çözümlerin geliştirildiği bu seneki oturumlarda katılımcılar, etkili beyin fırtınası ve yaratıcı düşünme yöntemleri ile yaşanmakta olan sorunlar üzerine İngilizce'yi kullanarak tartışmalar yaptılar ve her soruna ilişkin oldukça uygulanabilir çözümler önerdiler.
 Her komite kendine özgü ve konusuna göre farklı etkinliklerle katılımcılara muhteşem bir 3 gün yaşattı. UNCBD Junior komiteleri nesli tükenmekte olan türlerin korunması gündemi ile, UNODC komitesi yasadışı insan kaçakçılığının önlenmesi ile ilgili sorunları tartışarak çözüm önerileri geliştirdi. Öte yandan HUNSC komitesi Ege Denizi’nin silahlandırılmasını detaylı tartışarak olası çözüm önerileri geliştirdiler. DISEC komitesi ise İsrail ve Filistin savaşını ele alarak yine bu soruna ilişkin çözüm ürettiler. OHCHR komitesi İran’daki insanlık krizini üzerine tartıştılar. Birleşik Kriz Komitesi olarak da bilinen JCC kapsamında Amerikan Bağımsızlık Savaşı ve son olarak HCC komitesinde ise 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı katılımcılar tarafından yeniden canlandırıldı. ATAMUN'23 Konferansı, Türkiye’nin dört bir yanından Junior komiteleri için 8 okul ve Senior komiteleri için 36 okul olmak üzere yaklaşık 600 katılımcısı ile görkemli anlara hizmet etti.
 Öte yandan Atayurt Okulları’nda yapılan barbekü partisi, cumartesi akşamı Anemon Otel’de yapılan gala yemeği, ve pazar günü kampüs içindeki molalarda düzenlenen HUNSC komitesinin mitingleri konferansın oturumlar dışındaki etkinlikleri olarak delegeleri oldukça eğlendirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27