Öğrenciler Güzel Sanatlar Fakültesi yetenek sınavlarında ter döktü

Anadolu Üniversitesinin köklü fakültelerinin başında gelen Güzel Sanatlar Fakültesi için yetenek sınavları başladı. 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde çevrim içi yapılan müracaatların ardından adaylar Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi olmak için yetenek sınavlarında ter döktü.

Öğrenciler Güzel Sanatlar Fakültesi yetenek sınavlarında ter döktü

 Rekor başvuru sayısına ulaşılan yetenek sınavlarında Çizgi Film ve Animasyon Bölümüne 1300’e yakın kişi başvurarak en çok tercih edilen bölüm oldu. Çizgi Film ve Animasyon Bölümünün ardından sırasıyla Grafik Sanatlar, Resim, Heykel, Seramik, Baskı Sanatları ve Cam Bölümü adaylar tarafından tercih edildi. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine toplamda 2355 aday öğrenci başvuru yaptı. Sınav sonuçlarına göre ise engelli, KKTC ve yabancı uyruklu öğrenciler dahil olmak üzere toplamda 210 öğrenci GSF’de öğrenim görmeye hak kazanacak.

Anadolu Üniversitesi Sanata Destek Burslarıyla da GSF öğrencilerinin yanında

 Yetenek sınavlarını başarıyla geçip Anadolu Üniversitesine kayıt yaptıran öğrenciler için kaliteli ve nitelikli eğitimin yanı sıra pek çok olanak sunuluyor. Bu kapsamda Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal’ın girişimleriyle başlatılan “Eğitimi Destekleme Vakfı (EDEV) Anadolu Üniversitesi Sanata Destek Bursları” GSF öğrencilerine uluslararası sanat organizasyonlarına katılım imkânı sağlıyor. Anadolu Sanata Destek Bursu kapsamında GSF özel yetenek sınavında bölüm bazında en yüksek puanı alarak bir bölüme birincilikle yerleşen öğrencilere, uluslararası sanat organizasyonlarına (Venedik Bienali vb.) 15.000 TL'ye kadar katılım desteği, yemekhanede 9 ay boyunca (Ekim-Haziran) 3 öğün ücretsiz yararlanma imkânı sunuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27